Chceš se dozvědět, jaké to je pracovat v zábavním parku? Pak pokračuj ve čtení třetího článku ze série W&T, který je věnován jednomu z největších zábavních parků na světě.

Oba předchozí články se věnovaly spíše obecným informacím týkajícím se výjezdu do USA. Tento je trochu specifičtější, protože se zabývá konkrétním zábavním parkem. Obecně se dá říci, že hlavní výhodou práce v zábavním parku je ta, že nabízí velké množství pozic, které se v něm dají vykonávat. Mezi ty nejtypičtější patří obsluha atrakcí, prodej ve stáncích nebo pořadatel zábavních her. Cedar Point navíc oproti ostatním parkům nabízí díky vodnímu parku Cedar Point Shores studenty velmi oblíbenou pozici plavčíka.

Nutno zmínit, že Cedar Point, jakožto jeden z největších parků USA, se rozprostírá na poloostrově ve městě Sandusky ležícím v severním státě Ohio. Jeho břeh obepíná pláž lemovaná Erijským jezerem, proto mají plavčíci možnost nejen práce uvnitř parku, ale i na přilehlé pláži. Součástí parku je hotelové ubytování, kde mohou studenti vykonávat práci na pozici pokojské.

Velké množství studentů z různých koutů světa, které na léto za prací do Cedar Point přijíždí, umožňuje získat kontakty z celého světa. Avšak převážně se studenti koncentrují do skupin pocházejících ze stejné země. Jednotlivé skupiny poté pořádají tematické party v místním klubu Louie´s, kde probíhají dokonce i československé party, na kterých si mohou místní zatančit na české a slovenské písničky. Nejoblíbenější však bývá latino party. Na té se vyřádí nejen holky z Jižní Ameriky, ale ani evropské holky nesedí u stolu.

To, co ocení každý student pracující v USA, je skutečnost, že Cedar Point nabízí velice levné ubytování. Na výběr je ze dvou typů. První se nazývá Commons a svým vzhledem připomíná školní koleje. Od parku je o něco málo vzdálenější než druhé ubytování, ale pravidelně k tomuto tzv. kampusu jezdí zdarma svozové autobusy. Druhý typ se nazývá Cedars a svým vzhledem připomíná spíše ubytovnu nežli studentské koleje. Výhodou Cedars je, že sídlí hned vedle parku, nicméně oproti Commons má horší kvalitu.

Stravování zaměstnanců probíhá v bistru ležícím přibližně uprostřed parku. Jeho ceny jsou uzpůsobeny poměrům studentů. Ti si v něm mohou pochutnat například na plátku pizzy za jeden dolar a zapít ho kolčou za dvacetpět centů.

Já osobně největší výhodu spatřuji v tom, že pracovníci parku mají volný vstup na všechny atrakce a také do aquaparku Cedar Point Shores. Jestli tedy přemýšlíš, kam vyjet, let´s go to Cedar Point!

Rozhodně to stojí za to a hlavně, kdo může říct, že jezdil na jedné z nejdelších horských drah na světě, že?

http://www.raisingarizonakids.com/wp-content/uploads/2016/04/Lifeguard-Coluccio.jpg
http://www.cpamericasrollercoast.com/uploads/8/6/4/3/8643313/1c5b8df7723ad838_orig.jpg
http://attractionsmagazine.com/wp-content/uploads/2015/09/Valravn-Immelmann-3.jpg
http://kellysluckyyou.com/wp-content/uploads/2012/09/Entrance-Sign.jpg
https://d3knbu6191stae.cloudfront.net/binaries/content/gallery/cp-en-us/ctas/cp-shores-cta.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CrmKDWKWcAAdSjc.jpg

Inzerce