Woodboards jsou balanční desky vyráběné ve Veselí nad Moravou. Slouží pro nácvik rovnováhy a posílení svalstva celého těla. Pro koho jsou vhodné? Jak se vyrábí? Více nám o svých pomůckách prozradí Lukáš Marcinka, zakladatel Woodboards.

Co jsou to Woodboards balanční desky?

Woodboards jsou balanční desky navržené tak, aby vyhovovaly balančnímu cvičení a posilování. Jsou vyráběny z kvalitního bukového dřeva s protiskluzovým nášlapným povrchem a všechna loga jsou laserově gravírovaná. Balanční válce se vyrábí za použití silnostěnného PVC spolu s bukovým dřevem a protiskluzovými pruhy, které zabraňují prokluzu mezi balanční deskou a válcem. Novinku, kterou jsem později vymyslel, byl produkt s názvem Rehabo 360. Jde o polokouli z bukového dřeva, která se využívá k balančním pohybům do všech stran, dá se na ní otáčet o 360° a je více statická.

 

Jak Tě napadlo vytvářet zrovna balanční desky?

Nápad výroby balančních desek pod značkou Woodboards mě napadl při hledání vhodného tréninku, který by splňoval potřebu zábavného, a hlavně funkčního cvičení. Sám se věnuji sportům, u kterých se bez dobré rovnováhy, koordinace a posíleného středu těla jen těžko obejdu, a tak bylo na místě rozšířit tuhle myšlenku mezi lidi, kteří jsou na tom podobně. Prototyp Rehaba 360 jsem vymyslel před svou plánovanou operací křížového vazu kolene, jelikož jsem poté musel rehabilitovat a zpevňovat svalstvo, a tak jsem chtěl spojit příjemné s užitečným.

Pro koho je cvičení na Woodboardech vhodné?

Prvními průkopníky balančních desek byli dávní surfaři hledající tréninkovou pomůcku pro nácvik rovnováhy mimo vlny oceánu. Cvičení na Woodboardech je tedy dobré pro všechny, kteří hledají tréninkovou pomůcku ke zlepšení rovnováhy, koordinace, posílení středu těla – core a nohou. Balanční desky jsou určeny dospělým i dětem, pro které vyrábíme speciální verzi Mini.

Potřebuji mít pro cvičení na vašich balančních pomůckách už nějakou fyzičku, nebo to zvládne úplně každý?

Samozřejmě je lepší, když má člověk alespoň malý základ, na kterém se dá stavět. Úplným začátečníkům doporučujeme komplet Woodboards Rehabo 360, na které se člověk naučí základním balančním dovednostem, které poté může rozvíjet o náročnější kousky například s použitím balančního válce.

K jakému cvičení se desky používají?

Balanční desky Woodboards slouží jako tréninková pomůcka pro všechny pohybové sporty jako je například snowboarding, skateboarding, surfing, lyžování, hokej, tenis, házená, fotbal, bojové sporty, atletika, gymnastika a mnohé další. Jejich zázemí využití je různorodé, od domácího prostředí přes fitness centra a sportoviště až k odreagování a pohybu v kancelářích.

Najdu nějaké tipy, co na deskách dělat, jak na nich cvičit?

Máme profily na sociálních sítích, kam vkládáme videa a fotky z balančního cvičení a posilování, takže můžou posloužit jako inspirace ostatním.

Kdo jsou nejčastější zákazníci?

Nejčastějšími zákazníky jsou lidé, kteří se věnují nějakému druhu sportu a potřebují obohatit tréninkový program o kreativní, funkční a zábavné cvičení.

Kolik lidí je v týmu? Kdo desky vyrábí? Jak vypadá jejich výrobní proces?

Pevné jádro tvoří 6 lidí, se kterými externě spolupracuji. Na samotné výrobě balančních desek spolupracuji se třemi lidmi, kde má každý z nich svou specifikaci jako je laserové gravírování, hrubá výroba balančních desek a lakování. Mou funkcí ve výrobě je především výroba válců, dokončovací práce na Rehabu 360, šejpování balančních desek do konečné podoby a podílím se na pomoci při lakování. Výrobní proces tedy obnáší řezání, frézování, broušení, soustružení, lepení, gravírování a lakování. Balanční desky vyrábím v České Republice, přesněji ve Veselí nad Moravou.

Co představuje logo Woodboards?

Logo Woodboards, které v sobě nese vyobrazení hor a vlny oceánu představuje právě spojitost mezi zimními a letními sporty s využitím tréninkové pomůcky Woodboards.

Kde si můžu desku pořídit?

Na našem e-shopu www.woodboards.cz. Nyní spolupracuji s JumpParkem v Brně a několika jinými e-shopy. Navázal jsem také spolupráci s mall.cz.

 

Jaké nástrahy nebo odlišnosti s sebou nese podnikání v tomto oboru?

Jde o projekt, který s sebou nese komplexní řešení, kterým je v hlavních bodech výroba, propagace a prodej. Každý z těchto bodů se dále větví a má stěžejní význam pro fungování. Takže pokud to na některém z bodů vázne, naruší to většinou nějakým způsobem celkové fungování projektu.

Věnuješ se pracovně ještě něčemu dalšímu? Co jsi vystudoval? Chtěl jsi vždycky podnikat?

Svému projektu věnuji veškerý čas a postupně je vidět zájem lidí, že je balancování a cvičení opravdu baví. Zpětná vazba je pro mě skvělým hnacím motorem. Vystudoval jsem stavební průmyslovou školu v Hodoníně a chvíli jsem pracoval v oboru. Poté jsem pracoval jako instruktor lyžování ve Špindlerově Mlýně, což je opravdu pohádková práce a doslovně práce hrou, jen nejde dělat donekonečna. Co se týče práce, tak hlavně jsem chtěl dělat to, co pro mě má smysl, baví mě a vidím v tom potenciál, což se mi teď v podnikání plní.

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna chci rozšířit portfolio balančních pomůcek a zvýšit počet prodejních míst. Rád bych také navázal spolupráci v sousedních zemích.

Děkuji Lukášovi za rozhovor. Za celou redakci mu přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků.

Inzerce