Jak je často psáno a slýcháno, sny jsou velmi důležité. Pomáhají nám přenést se přes dřinu, se kterou se setkáváme, a motivují nás na sobě více pracovat. Dobrá věc před tím, než na sobě začneme pracovat, je, abychom si nejdříve uvědomili, po čem naše srdce touží. Přímo si ty své sny pojmenovat. Já mám ve svých snech naprosto jasno. S mými dlouhodobými cíli se s Vámi podělím jindy. Dnes Vás seznámím s mým každoročním novoročním rituálem. Je to jakési závazné předsevzetí. Každý začátek roku je totiž čas, abych si napsal WishList.

WishList je seznam přání. Na internetu existuje spousta stránek a aplikací na tvorbu WishListů například k Vánocům nebo ke svatbě. Můj predikční WishList se ovšem liší tím, že si pro sebe zadám úkoly na celý rok, sepíšu si je na papír, ten si vložím do diáře, a během roku se je snažím jeden po druhém odškrtávat.

Vždy, než začnu sepisovat cíle, napíšu si nejdřív, jaké dovednosti ovládám nebo jaké bych ovládat chtěl. Pamatuji si například, že ve WishListu 2015 jsem měl napsáno čtení knih a také to, že si chci upravit svůj pokoj, aby vypadal na první pohled, že v něm žije kreativní člověk. Aby na každého, kdo přijde, dýchla ta kreativní atmosféra. Knih jsem včetně maturitní četby zvládl dost a dnes mám pomalované zdi, čtyři přeplněné nástěnky a mnou nakreslené obrázky v rámečcích. Úkol splněn.

Když mám rozvíjení dovedností za sebou, přijde překonávání překážek. Když jsem si v lednu uvědomil, že rok 2016 jich pro mě pár má (první zkouškové, druhé zkouškové, nástup do obtížnějšího druhého ročníku), okamžitě jsem si napsal jejich zvládnutí na WishList. Teď tam ty kolonky jsou a jen čekají, až je jednu po druhé odškrtám.

Když už mám i tohle, napíšu věci, co si přeju splnit – jen protože prostě chci. Pro každého správného partnera je samozřejmostí to, že pomůže své partnerce se zaškrtáním všech kolonek. SAMOZŘEJMOSTÍ! Když uvidíte svůj WishList splněný, ale u Vaší přítelkyně (Vašeho přítele) prázdné kostičky, zamrzí Vás to. Vy své cíle máte, ale ona (on) ne. A to už není ono. Proto pomáhejte svým partnerům, a nejenom jim!, ale i nejbližším a přátelům, odškrtávat kolonky. Když Vaše maminka bude mít na seznamu ‚Koupit toulatku chvostokvětou‘, určitě se nebude zlobit, když jí ji koupíte.

Když už mám rozvíjení dovedností, překonávání překážek a sny, které si chci splnit, můžete přihodit i nějakou tu výzvu pro Vás, třeba nějakou dobročinnou. Já jsem si tento rok napsal, že daruji krev a že na náš balkón vyrobím budku pro ptáčky. Pro mě to náročné nebude a hnedka se budu cítit lépe.

„Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům.“
– Eleanor Roosevelt

Na konci prosince, když se podíváte na svůj WishList, jak jste si pilně splnili veškeré své požadavky, můžete si říct, že jste vážně pašák. Vše, co jste od sebe očekávali, jste si splnili. Skladujte si své každoroční WishListy a až se na ně za dvacet let podíváte, vzpomenete si, jaká krásná budka pro ptáčky to byla.

Tím, že si sepíšete svůj WishList, napíšete si ho na papír, barevně vybarvíte, nalepíte obrázky a dáte si ho na místo, které máte často před sebou (diář, zeď nad stolem, palubovka v autě), své sny uvidíte. Uvidíte je každý den a u nich také uvidíte ta prázdná políčka, která na Vás budou řvát, že jste si pořád ještě nesplnili své cíle a budou na Vás řvát tak dlouho, dokud se neseberete a nestlouknete svou budku pro ptáčky.

Tvořte si své WishListy! Buďte poctiví a pilní! A plňte si postupně své sny!

https://pixabay.com/
http://thedailyblog.co.nz/

Inzerce