Dnes se v našem deníku podíváme opět do historie. Představím Vám famózní sportovní automobil z roku 1970. V tomto roce byla oblíbená auta zvaná „pony cars“, malá sportovní auta se stylovým designem a dostatečným výkonem. Průkopníkem mezi „pony cars“ byl legendární Ford Mustang. Skvělé auto, které bylo dostupné téměř komukoliv. Po uvedení Mustangu se do stylových „poníků“ pustili další velké automobilky. Přišel Plymouth Barracuda, Chevrolet Camaro a Pontiac Firebird. Ale automobilům pořát chyběl ten správný styl, alespoň podle vývojářů od Dodge.

Pánové z koncernu Chrysler dali výzvě zelenou. Nový Challenger byl založen na koncepci nepříliš úspěšné Barracudy. Dodge dal zákazníkům větší volnost při výběru výbavy, pohonných jednotek a dalších komponentů. Design Challengeru vytvořil Carl Cameron, zajímavostí je, že využil svých předchozích výkresů automobilu na raketový pohon. V roce 1969 byl představen Challenger, který drze vyzýval Ford Mustang.

Challenger byl k dispozici ve verzích Challenger Six, Challenger V8, T/A Challenger (pouze v roce 1970) a Challenger R/T. Vrcholná verze R/T (Road/Track) byla osazena agregátem Magnum 6,3 litru a dosahovala výkonu 335 koní.

Dodge Challenger 1970 dokázal velmi úspěšně konkurovat Mustangu, i dalším „pony cars“. Byl tak oblíbený, že čekal na svého nástupce až do roku 2008, kdy Dodge vytvořil nový Challenger, který hrdě vyzývá dnešní „pony cars“, stejně jako jeho první generace.

Může to být úžasný sen. Najít Challenger z roku 1970 na prodej je výzva sama o sobě. Proto máte čas, abyste se na ten okamžik připravili. Aby mohl být i Váš!

Udržujte své sny velké!

http://www.autorevue.cz/dodge-challenger-pred-40-lety-byla-ukoncena-vyroba-kultovni-generace_1
http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/svalnaty-dodge-challenger-se-stal-velkou-filmovou-hvezdou-20141017.html
http://veteran.auto.cz/clanek/392/dodge-challenger-vyzyvatel-mustangu

 

Inzerce