Velmi se mi líbí rozmanitost snů a představ o budoucnosti lidí kolem mě. Každý si představuje naprosto odlišný scénář. Někdo vidí budoucnost zcela černě, jiný zase růžovou jako z pohádky. Dnešním článkem tak trochu nahlédneme do budoucnosti, protože byt, který si představíme je vytvořen právě z pohledu tak trochu futuristického.

Apartmán se nachází ve velkých výškách na ulici Stubbs Road v Hongkongu a celý ho navrhla společnost NC Design & Architecture. Byt se rozkládá na 250 metrech čtverečních a nabízí zakřivené stěny, které vytváří dojem budoucnosti. Použitím jemné barevné palety, šedé a bílé, návrháři vytvořili neutrální pozadí pro barevné skandinávské prvky nábytku. Měkké osvětlení nasměrované ze tří stran lépe vykresluje zajímavé křivky tvaru bytu.

 

Zvlněné šedé dřevěné stěny sjednocují všechny „oblasti“ bytu (obývací pokoj, jídelnu, kuchyň a koupelnu). Široký obývací pokoj nabízí nádherný výhled na město. Křivočará stěna dělí byt na dvě části. Jedna část bytu je zaměřena na kuchyň a servisní oblasti, zatímco druhou část tvoří ložnice a koupelna.

 

Na holých stěnách hlavního společenského prostoru jsou dvě velké šedé stěnové panely představující moderní umění. Tyto panely mohou být odsunuty a odhalí nám tak zábavní centrum a cestu do ložnice. Tyto vtipné funkce přidaly bytu smysl pro překvapení, dynamiku, pružnost a interakci, která se vzpírá tradičním pravidlům místnosti.

Apartmán je zaměřen hlavně na přehlednost, klid a budoucnost. Pokud je tento byt, takovým bytem, který si do budoucna představujete vy, velmi doporučuji si z něj několik fotografií vytisknout a pověsit na Vaši nástěnku vizí a snů.

http://www.ncda.biz/projects/67/residence-6
http://freshome.com/futuristic-simulated-highlights-defining-apartment-on-stubbs-road-hong-kong/

Inzerce