V této rubrice se často setkáváme s obrovskými luxusními vilami nebo jinými skvosty současné architektury. Málokdy tu řešíme to, jak je dům situován. A to dnes změníme rovnou ve velkém stylu.

Co takhle pořídit si vlastní ostrov? Představte si to. Tento kousek země patří jen a jen vám a můžete si s ním dělat, co jen se vám zlíbí. Úžasná představa, že?

Můžete si vybírat v různých koutech světa. Je tu nespočet možností. Chcete ostrov pouze pro sebe? Máte v plánu vybudovat turistický resort? Toužíte po neobydleném tajuplném ostrově nebo byste radši takový, který již funguje?

Mě zaujal třeba Calaguas Paradise Island. Je to ostrov, který svým územím spadá pod Filipíny. Jeho celková plocha je 120 hektarů, z čehož velkou část tvoří pláže s bílým pískem. Je to typický tropický resort s palmami a svěžími zelenými kopečky. Ostrov je z části provozovaný jako turistické středisko. A co cena? Obvykle se dozvíte, že si o ni musíte požádat. Je ale možné sehnat ostrov i kolem 10 milionů korun, to ale nečekejte budoucí turistické letovisko, spíše neobydlený kousek ráje. Naopak nejsou překvapující ceny kolem miliardy korun i více.

Už zbývá jen příběh. Příběh dvou zamilovaných lidí, Melity Koulmandas Hunter a jejího manžela Roryho. Vše začalo úplnou náhodou. Rory dostal pracovní příležitost v Kambodži, která měla trvat 12 měsíců. Poté se spolu chtěli přestěhovat do New Yorku. Po roce ale navštívili ostrov, který byl 18 mil od pobřeží. Zdejší lidé potřebovali změnu a tento mladý pár byl prvními cizinci, kteří navštívili jejich ostrov. V tom uviděli naději. Melitě a Rorymu pomohli. Ti tak získali nájemní smlouvu ostrova na 99 let za pouhých 15 tisíc dolarů. Během 10 let vybudovali z ostrova luxusní turistický resort s 27 nádhernými vilkami známý jako Song Saa Resort.

Úplná náhoda nás leckdy zavede jinam, než jsme si vůbec dokázali představit. Nezbývá než vám popřát krásné sny a spoustu splněných přání, i když se zdají zpočátku neuskutečnitelné.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3099611/Mother-bought-island-just-15-000-Cambodian-locals-decade-despite-plans-stay-year.html
http://www.privateislandsonline.com/islands/calaguas-paradise-island-beach-resort
http://img.allw.mn/content/travel/2012/05/11
http://angloberry.com
api.venuelust.com
http://www.wildland.com

Inzerce