Bojíte se rádi? Pokud ne, budou pro vás následující řádky nejspíš představovat, možná až moc důkladný, popis jedné z nejděsivějších nočních můr. Máte-li ale rádi tajemno a láká vás strašidelné prostředí plné zážitků, ze kterých mrazí, pojďte se s námi podívat na místo, kam se opravdu odváží jen málokdo. Na místo, které je obestřené tajemstvím a jehož podivná atmosféra děsí lidi po celém světě.

Vypravíme se tedy společně na ostrov Isla de las Muñecas, u nás dobře známý pod názvem Ostrov panenek. Tento jedinečný ostrov leží asi 30 kilometrů jižně od Mexico City ve strašidelných mokřinách kanálu Xochimico. Rozhodně se tedy nejedná o žádnou dovolenkovou destinaci, přesto se sem ale ročně sjíždí stovky turistů. Isla de las Muñecas totiž není jen tak obyčejný ostrůvek, je to ostrov, jehož pověst děsí a současně přitahuje lidi ze všech koutů světa, kteří jsou odhodláni postavit se svému vlastnímu strachu.

Toto místo je obestřeno spoustou tajemství, která vychází z legendy o bývalém správci ostrova. Don Julian Santana Barrera byl jediným obyvatelem ostrova, který zde žil před asi 60ti lety. Jednoho dne našel ve zdejších mokřinách utonulou malou dívku z nedaleké vesnice. I přes jeho veškerou snahu dítě oživit, bylo již pozdě, dívka byla mrtvá. O pár dní později našel na tom samém místě plavat na hladině panenku. Usoudil, že panenka patrně patřila zemřelé holčičce a rozhodl se ji pověsit na strom v domnění, že tak uleví její duši.

Nešťastný duch dívky jej ale začal pronásledovat. Julian slyšel hlasy, které mu našeptávaly, aby zachránil více než jednu duši. Podle jeho známých se právě v této době začal chovat velice podivně, jako by byl poháněn neviditelnou silou.

Uvěřil tomu, že duše všech malých holčiček se vtělují do panenek. Začal tedy shánět co nejvíce panenek a rozmisťovat je různě po ostrově. Věšel je na větve stromů, přivazoval k pařezům… panenky se staly smyslem jeho osamělého života na ostrově. Jednoho dne ale i jeho dostihl záhadný osud. V roce 2001 byl nalezen utonulý a to právě na tom samém místě, na kterém on objevil tělo mrtvé dívky.

Po jeho smrti tento příběh obletěl doslova celý svět a z ostrova se stala turistická atrakce. Televizní štáby, milovníci záhad, hororoví nadšenci i obyčejní lidé, kteří se nebojí zavítat na toto místo s bizarní „výzdobou“, se na ostrov sjíždějí ve stále hojnějších počtech. Jedni odjíždějí nadšení, druzí dokonce snad ještě víc vyděšení, než když na ostrov poprvé vkročili. Zubem času a vlivem přírody zohavené panenky sedící na stromech, či zavěšeny na rozpadlých chatrčích, to opravdu není pohled, který by většina z nás chtěla vídat každý den. Někteří ze svědků dokonce tvrdí, že viděli panenky pokyvovat hlavičkami a slyšeli, jak si mezi sebou šeptají. Zda jde o pouhý přelud, či děsivou realitu, to musí posoudit každý z návštěvníků ostrova sám.

Jedno je ale jisté, Isla de las Muñecas, ostrov, které obývá na tisíce panenek je jedním z nejděsivějších míst, které lze navštívit. Podle mezinárodní stanice CNN dokonce patří mezi sedm nejpodivnějších míst na světě, a s touto statistikou se nedá než souhlasit. Pokud tedy máte odvahu a lákají vás místa, která jsou zahalena rouškou tajemství, je Ostrov panenek rozhodně lokalitou, která by neměla chybět na vašem seznamu.

http://cestovani.idnes.cz/strasidelny-ostrov-panenek-v-mexiku-utonula-divka-odstartovala-peklo-1m0-/kolem-sveta.aspx?c=A160923_143219_kolem-sveta_hig
http://www.nosabesnada.com/otras-curiosidades/70343/la-macabra-isla-de-las-munecas-te-atreverias-visitarla/
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Isla_de_las_mu%C3%B1ecas_4.jpg
https://www.novinky.cz/cestovani/315936-hororovy-ostrov-je-posety-stovkami-panenek.html
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/hororovy-ostrov-panenek-patri-mezi-nejdesivejsi-mista-sveta.html
https://coyotitos.com/recorrido-nocturno-por-la-isla-de-las-munecas-en-xochimilco/

Inzerce