Když se dnes řekne Hugo Boss, každý hned ví, že se jedná o světovou módní značku. Především pánové k této značce vzhlížejí a přejí si vlastnit její výrobky. Značka dnes nabízí praktický celý módní sortiment od pánských obleků po dámské šaty, boty či hodinky. Ale ne vždy tomu tak bylo. Firma Hugo Boss musela projít i temnými chvilkami historie než se dostala do dnešní podoby.

Hugo Ferdinand Boss měl již od dětství cestu k podnikání otevřenou. Jeho rodiče byli obchodníci s textilem a Hugo Boss se v rodinném podniku často zaučoval a pomáhal. Začátkem první světové války byl povolán do služby, ale nikdy se mu nedostalo žádného povýšení. Začal se tedy plně věnovat podniku, který postupně přebíral od rodičů.V roce 1924 otevřel svou první textilní manufakturu v Metzingenu. Značně mu v tom vypomohli především ostatní vlastníci manufaktur ve městě. V továrně Hugo Boss rozběhl ruční výrobu všech druhů oděvů. Zanedlouho se dostavila první velká zakázka. S ní se však začaly psát temné časy, které postihly nejen podnik Hugo Boss, ale také celé Německo a později celý svět. První velkou zakázku si objednal mnichovský obchodník s textilem, Rudolf Born. Tato objednávka zahrnovala i hnědé košile, které byly určeny pro Národně socialistickou stranu.

Na konci dvacátých let dosáhla globální ekonomická krize vrcholu a postihla i Hugo F. Bosse. Jeho firma byla na pokraji bankrotu. Po dohodě s věřiteli se podnik znovu rozjel, a aby Hugo Boss udržel dveře továrny otevřené, vstoupil roku 1931 do politické strany NSDAP. Téměř okamžitě mu byla zadána zakázka na výrobu stranických uniforem. Díky tomuto rozhodnutí a novým kontaktům z řad stranických členů udržel Hugo Boss zaměstnanost ve městě Metzingen. Zatímco Hitler vykřikoval svá manipulativní hesla a celé Německo se začalo připravovat na druhou světovou válku, Hugo Boss dostal zakázku na výrobu vojenských uniforem pro německou armádu.

V historii této značky se ale v souvislosti s druhou světovou válkou setkáváme s kritikou, která podnik obviňuje za napomáhání nacistům. Hugo Boss byl označován za „Hitlerova krejčího“. Avšak tohle je jen skořápka. Do továrny Hugo Bosse bylo přiděleno 140 židů, kteří zde měli nucené práce. Hugo Boss věděl moc dobře, co se s nimi děje jakmile odejdou z jeho továrny do táborů, kde přespávali, a proto se jim snažil pomoct alespoň v době, kdy pracovali u něho. Byl k nim velkorysý a poskytoval jim pravidelnou stravu v podnikové kantýně.

Po válce byl Hugo Boss označen jako „následovník“, to jest člověk, který režim netvořil, ale který se jím jen řídil. Musel zaplatit sto tisíc říšských marek jako reparaci za obohacování na válečném konfliktu a nasazování nucených pracovníků. V roce 1948 Hugo Ferdinand Boss umírá na rozsáhlý zánět dásní a zubů.

Po úmrtí zakladatele značky Hugo Boss převzal podnik jeho zeť Eugen Holy a do padesátých let nechal v továrně vyrábět uniformy pro alianční okupační vojska a pro Červený kříž. A v padesátých letech se opět pomalu začala rozjíždět výroba civilního oblečení, především pak pánských obleků. V roce 1969 převzali firmu pod své perutě bratři a vnuci Hugo Bosse, Joachen a Uwe Holy. Ti dali firmě podobu, jak ji dnes známe.

Když roku 1993 bratři opustili firmu, vedení společnosti najalo slovenského obchodníka Petera Littmanna. Ten o módním průmyslu nevěděl naprosto nic, ale to byl záměr. Bylo důležité, aby Littmann vynesl značku Hugo Boss opět na vrchol módního světa a pomohl navrátit její prestiž a zisky. Peter Littmann je ve světě obchodu velké jméno. Radil například Tomášovi Baťovi nebo vedení Mercedesu, BMW a Porsche.

V současnosti si obleky od Hugo Bosse oblékají nejen ředitelé firem, herci a známé osobnosti, ale i já nebo Vy. Hugo Boss se stal ikonou pánské módy. Oblečení od této značky je elegantní, vkusné a mluví za Vás na první pohled. Lidé, kteří tuto značku vyhledávají, jsou sebejistí, moderní a nebojí se obléci si něco, co v jejich okolí ještě nikdo nemá. Nezapomíná se ani na něžné pohlaví, pro které si Hugo Boss připravil kolekci elegantních šatů, bot a kabelek, které dámy tak milují. Parfémy od Hugo Bosse také osloví velkou skupinu lidí. A to ať už jde o parfémy, které Vás pohladí sladkým a jemným šálem nebo i o parfémy, které podtrhnou eleganci a postavení Vaší osobnosti.

Hugo Boss nabízí v oděvním průmyslu opravdu široký sortiment. Má přes 6 tisíc obchodů po celém světě a své zákazníky si hýčká a pečuje o jejich potřeby. Značka se nebojí zkoušet nové věci a určovat trendy. Je proslulá především skvělým zpracováním, odhodláním přicházet s něčím novým a je vždy o krok před ostatními. Já osobně už se těším, až si jednou budu moci obléci oblek právě od této značky. A co Vy?

http://www.muzivcesku.cz/hugo-boss-soucast-prumyslu-treti-rise-2/
http://modniznacky.cz/hugo-boss/
http://www.myfashion.cz/hugo-boss/o-znacce/
http://miko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=479794
https://www.zena.cz/hugo-boss/r~i:wiki:2852/?redirected=1493020648
http://images.hugoboss.com/is/image/boss/instore_appointment?%24marketing_asset%24&wid=1920
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/12/0f/a0/120fa0530c55512c809bf7e36aa47793.jpg
http://modniznacky.cz/hugo-boss/
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/73/8c/57/738c57e85cf04a162db04fe5ae89bfac.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/36/c2/7d/36c27df4f9aae054646b0fd1093cc629.jpg

Inzerce