Vila, která se nachází 170 km jižně od Brisbane a splňuje skvělé nároky, které kladl majitel na architekty. Ať už se jednalo o nádherný výhled, minimalistická řešení, šetrnost k životnímu prostředí nebo plavecký bazén. Nechte se inspirovat střípky domu s nádherným výhledem na venkovskou australskou krajinu.

 

Při naší dnešní výpravě zavítáme opět do Byron Bay, města, které se nachází přibližně 170 km jižně od australského Brisbane. Nádherný dům navrhla společnost Davis Architects a dostal název Bangalow House podle části australského města, kde se nachází. A jak je již řečeno v názvu článku, architekti se nechali jistým způsobem inspirovat křídlem z letadla.

Koncept počítá s ochranou před místním sluncem a také s ochranou před silnými větry z jihu. Klientovou vizí bylo mít dům šetrný k životnímu prostředí, což tato nádherná vila díky speciální metodě vytápění a klimatizování skvěle splňuje. Dům také umožňuje nádherný výhled na místní venkovskou krajinu. Skvělou kvalitou domu je také úžasný plavecký bazén hned u terasy.

Jeden z nejdůležitějších designových aspektů vily je snadný přístup z kuchyně na terasu a do jídelny. Můžete si všimnout, jak je dům nádherně minimalisticky vyřešen a přesto působí dojmem velmi luxusního domu.

Mě osobně nejvíce uchvátila terasa s výhledem domu, který je nad nádhernou venkovskou krajinkou a při letním grilování může navodit naprosto skvělou atmosféru. Samozřejmě také obývací pokoj s výhledem na druhou stranu nám také zajistí příjemnou chvíli s naší oblíbenou knihou nebo při sledování zápasu našeho oblíbeného fotbalového týmu.

http://www.davisarchitects.com.au/projects/bangalow-house/

Inzerce