Někdo mi říkal, že píšeme moc málo o Evropských destinacích. Proto jsem do svých námětů zařadil více měst z Evropy a už dnes začneme jedním z nich. Když se vydáte jižně od hranic České republiky a projedete Rakouskem, přijedete do země, která se významně podílela na historii celého starého kontinentu. Dnes se podíváme přímo na hlavní město této země, na město které bylo sídlem císařů a velkých vládců. Podíváme se na město, kde vznikaly největší myšlenky starověku, i dob pozdějších. Dnes si napíšeme o hlavním městě Itálie, o Římu.

Před více jak 2 700 lety bylo založeno na levém břehu řeky Tibery. Pověst o jeho založení známe asi všichni, jak se bratři vychovávaní vlčicí přeli o to, jak se nové město bude jmenovat. Musím říct, že i tato pověst má několik různých podob, proto ji zde nechci nijak interpretovat. Jisté je, že město dostalo jméno Roma, tedy česky Řím. Později zde bylo centrum Římského impéria a stalo se centrem křesťanské církve. Dnes je Řím 4. nejlidnatější město EU, největší město Itálie, její kulturní, politické a hospodářské centrum. Také patří mezi nejvíce navštěvovaná evropská města a vzhledem k jeho historii a množství památek, patří také k jednomu z nejkrásnějších.

Do Říma se jezdí hlavně kvůli památkám. Celé historické centrum je součástí Světového dědictví UNESCO. Památek je zde opravdu mnoho. Navíc je asi všichni známe, ale jenom pár příkladů, najdeme zde třeba Koloseum, Pantheon, mnoho kostelů a chrámů a mnoho fontán, soch a památníků. Najdete zde i mnoho parků a zahrad, nějaká muzea a vlastně vše, co k hlavnímu městu patří.

Protože jsme v Itálii, určitě k takovému výletu patří i ochutnávka tradičních špaget, dobrého italského vína, nebo pravého italského cappuccina. Ke kulinářským zážitkům můžete přidat i tradiční římské jídlo, třeba „Salti in bocca alla romana“. Pro zábavu taky nemusíte cestovat nikam daleko. V okolí jsou hned tři zábavní parky. A kdyby Vás Řím začal nudit, můžete se dopravit na některé z letovisek, Řím leží jenom 27 km od moře, takže to ani na pláž není nijak daleko.

Řím je krásné město, které není nijak daleko. V Itálii najdete i mnoho dalších zajímavých míst a měst, která stojí za to navštívit. A co se práce týče, v Itálii se šijí luxusní obleky, takže i to může být motivace, proč se tam jet podívat. Přeji všem hezký a úspěšný začátek týdne.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%ADm
http://www.rome.info/
http://www.tripadvisor.cz/Attractions-g187791-Activities-Rome_Lazio.html
http://www.turismoroma.it/?lang=en

Inzerce