Jako malá jsem si tajně přála malý domeček na stromě. Hledala jsem přesně takové místečko, kde se dají suprově kout pikle s kamarády, jako to bylo v amerických rodinných komediích. Bohužel mé přání prozatím nebylo vyslyšeno. Tak tomu budu muset trochu pomoci a jednou třeba něco podobného vybuduji alespoň pro svoje děti.

Pokud se rozhodnete pro realizaci takového projektu se mnou, čeká Vás spousta zařizování. Samozřejmostí je vlastnit pozemek, na kterém je alespoň jeden vzrostlý zdravý strom. Vhodnost Vašeho stromu a proveditelnost stavby zhodnotí dendrolog, což je odborník na dřeviny, spolu s realizačním týmem stavby. Nesmíte ale zapomenout ani na takové věci, jako je třeba nutnost přístupové cesty pro nákladní vůz se dřevem.

Každý tree house je unikátní. Je maximálně zachováno zdraví stromu a jeho možnost dalšího růstu.

Nezanedbatelnou částí je i sestavení rozpočtu. Mini tree house pořídíte za cenu kolem 300 000 korun a jedná se spíše o dětské domečky. Pokud se chystáte ve svém stromovém domě i občas přebývat a vybavit ho jednoduchou koupelnou, ložnicí, kuchyňkou a podobnými vybaveními, připravte si i několik milionů.

Domky na stromě jsou originální a vytvořené přesně na míru nejen Vašemu přání, ale především Vašemu konkrétnímu stromu i okolní lokalitě. Navíc můžete přidat i další doplňky, jako jsou houpací sítě, dřevěné houpačky, různá lana, točité schody a podobně. Fantazii se opravdu meze nekladou.

V České republice se stavbou takových stromových budov zabývá firma Tree Houses s.r.o. Vznikla v roce 2013 jako projekt, trochu překvapivě, dvou žen. Jedna z nich se na své cestě po Francii do těchto domečků na první pohled zamilovala. S kamarádkou tak jako první v ČR rozjely projekt budování domů na stromech v České a Slovenské republice. Ty si tak splnily svůj sen a zároveň pomáhaji plnit sny svým klientům. Tajemství jejich značky je prosté – ohleduplnost ke stromům a přírodě a zkušený český realizační tým plný invencí a nových nápadů.

Pokud neplánujete svůj vlastní domek, je možné si ho pronajmout. V dnešní době tuto službu nabízí již několik resortů cestovního ruchu a zážitkových agentur.

A nakonec mi zbývá jen Vám popřát, ať alespoň občas usínáte s hlavou v oblacích, ať už je to kdekoliv.

http://www.blueforest.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/07/Lake-District-Tree-House-3-1024×819.jpg
http://www.hotel-r.net/im/hotel/lv/tree-house-2.jpg
http://parade.com/wp-content/uploads/2014/03/03-23-14-treehouse-ftr.jpg
http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2016/03/Blue-Forest-At-The-Waters-Edge-3.jpg
http://previews.123rf.com/images/foottoo/foottoo1212/foottoo121200028/16831650-beautiful-tree-house-near-hamburg-germany–Stock-Photo-treehouse.jpg
http://www.longfabu.com/wp-content/uploads/2014/07/inspiring-ideas-tree-houses-in-oregon-tree-house-guest-house-queenstown-the-tree-steakhouse-jacksonville-fl-tree-house-guest-house-tree-house-houses-for-sale-tree-house-house-designs-tree-house.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/d7/57/6f/d7576f7736d7412d3865517b5ffcb2a1.jpg
http://treehousemap.com/wp-content/uploads/2015/02/Chateaux-Dans-les-Arbres-Tree-house-in-France-001.jpg
http://treehouselodge.com/wp-content/uploads/2015/04/Treehouse10-1-Big.jpg
http://www.blueforest.com/wordpress/wp-content/uploads/2016/01/Timbertop-Retreat-Treehouse-2.jpg
http://www.blueforest.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/05/BlueForest_TreeHouse___2_gallery-image.jpg
http://www.highlifetreehouses.co.uk/wp-content/uploads/2013/11/treehouses-Uk.jpg
http://www.treehouses.cz/cz/domy-na-stromech/predstaveni-spolecnosti

Inzerce