LaFerrari je nejrychlejší silniční vůz, které značka Ferrari vyrobila. Je to bájný kůň, který nám zase jednou ukazuje, že vozy této značky jsou legendami. Pojďme si dnes tohoto hřebce představit.

Ve městě Maranello je právě příjemné odpoledne. Slunce je na nebi bez mráčku. Obyvatelé města sedí nad odpoledním šálkem kávy a povídají si o běžných záležitostech všedního dne. Pekař peče voňavý chléb a děti tahají maminky ke stánku se zmrzlinou. To vše by znělo jako krásná venkovská idylka, že? Ovšem to by v tomto městě nesměla sídlit proslulá automobilka Ferrari.

Obyvatelé Maranella jsou zvyklí, že jim tu denně projede nejedno luxusní auto této značky. Ovšem je nám všem jasné, že když se do uliček malebného městečka přihnalo LaFerrari museli všichni s obdivem odložit svůj šálek kávy, aby se na tento skvost podívali.

Já osobně značku Ferrari obdivuji, avšak její vozy se mi ne vždy líbí. LaFerrari je však podle mého názoru skutečný plnokrevný hřebec, který stojí za obdiv. Jeho výkony jsou skutečně impozantní a vzhled je nádherný a v jistém smyslu velice ďábelský.

Ferrari vložilo do tohoto krásného a výkonného stroje nový dvanáctiválcový motor poskládaný do písmene V o obsahu 6,3 litru s výkonem 788 koní. A aby toho nebylo málo, přidali ještě elektromotor, který převážně vyplňuje místa s nižším výkonem například při řazení nebo brždění. Ten vyprodukuje dalších 161 koní. Celkově tak LaFerrari disponuje neuvěřitelnými 949 koňskými silami. Pro fanoušky čísel a rychlých aut si pak dovolím prozradit ještě maximální rychlost 350 kilometrů za hodinu a zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu za tři vteřiny.

Vůz je technologickou špičkou dnešních super aut. Má chytrou aerodynamiku, která se sama nastavuje podle situace na vozovce či závodním okruhu. Díky všem nastavením tak můžete projíždět zatáčky rychleji a přesněji než kdy dříve. Nyní Vám k tomu stačí jen dost odvahy a pevné sevření volantu.

Nemyslete si však, že LaFerrari je jen vytoužený kousek inženýrů a konstruktérů. I když byl vůz stavěný podle parametrů proslulého Ferrari FXX je podle slov Jamese Maye z Top Gearu velice civilizované. V autě naleznete klimatizaci, navigaci a pohodlí, které obstarává chytré nastavení podvozku auta.

LaFerrari se vyrábí v čisté autodílně. Ta svou čistotou připomíná spíše laboratoř. Nicméně nenechte se zmást. Tento model Ferrari se vyrábí celý ručně. Jako jediný model od značky Ferrari se totiž pyšní celkovou konstrukcí z karbonových vláken a to rovnou ze čtyř druhů. Jiné modely jsou vyráběné pouze z hliníku. LaFerrari je tedy mnohem lehčí než jeho dva největší konkurenti McLaren P1 a Porsche 918. A stejně tak jako tito konkurenti ani LaFerrari není jiné, co se týče výkonu či vzhledu. Je zkrátka neuvěřitelně šílené.

Vzhledově mi LaFerrari připomíná ďábelského koně z pekel. Jeho facelift je skutečně ostrý. Protáhlé světlomety připomínají výraz koně, který běží po horských pláních. Obrovské čelní průduchy chlazení jsou jako nozdry hřebce. Zpětná zrcátka velmi elegantně vyčnívají z karoserie a zaujmou Vás na první pohled. Dodávají autu čipernost a radost. Dále by Vás mohly zaujmout masivní boční vstupy chlazení motoru, které jsou pro LaFerrari jako plíce. Když budeme následovat cestu vdechovaného vzduchu, dostaneme se k zadnímu krytu motoru, což je podle mého nejkrásnější pastva pro oči. Průhledný kryt chrání srdce i duši celého LaFerrari a dodává neuvěřitelnou dramatičnost celého designu vozu. Především pak po tom, co si uvědomíte tu neuvěřitelnou sílu motoru. Nakonec pak přejdeme k zadní části, která se mi opět velice líbí. Podle všeho by měla připomínat vůz Formule 1. Mně připomíná stíhací letoun, který mizí v dáli v zapadajícím slunci za horizontem. Vůz je opravdu velice přitažlivý pro oči. Vyzařuje z něj agresivita a touha po rychlé jízdě. Je to nepolapitelný hřebec italských pastvin.

Interiér rozhodně není nejluxusnější. Musíme si připomenout, že jde především o supersportovní vůz v podobě silničního auta. I přesto tu však najdeme již výše zmiňovanou klimatizaci a kožené sedačky. Volant, jak už tušíte, je ve stylu Ferrari osázený prakticky všemi čudlíky, které potřebujete k běžnému ovládání auta (například tlačítka pro nastartování motoru, světlomety, nastavení jízdy i tlačítko klaksonu). Za volantem najdeme pádla pro řazení, takže si jízdu můžete vychutnávat stejně jako jezdci Formule 1.

Jestliže jste hluboko v duši malé dítě jako já, určitě Vás tento vůz zaujme a tajně ho budete obdivovat. I když je ho vyrobeno pouhých 499 kusů, nevěšte hlavu. LaFerrari se často ukazuje na různých aukcích a i když je jeho cena astronomická, pořád to může být Váš splněný sen. Už jako malý kluk jsem měl v oblibě rychlá auta. Maloval jsem je a kupoval si je v podobě hraček. Vždy jsem snil o tom, že jedno z těch supersportovních aut budu vlastnit. Pojďme tedy dál za svými sny a jednoho dne si je splňme všechny.

http://auto.ferrari.com/en_US/sports-cars-models/car-range/laferrari/#design-exterior-3
http://www.scuderiapraha.cz/prodej-vozu/ferrari/modely/17/
http://auto.idnes.cz/laferrari-aperta-vyroba-v-cr-d1x-/automoto.aspx?c=A170323_153627_automoto_fdv
https://www.autorevue.cz/laferrari-si-mohou-koupit-jen-ti-kdo-dokazali-ze-si-ho-zaslouzi
http://www.autoweb.cz/ferrari-laferrari-aperta-ma-sveho-jedineho-ceskeho-majitele-za-kolik/
https://en.wikipedia.org/wiki/LaFerrari
http://www.throttle-blips.com/wp-content/uploads/2015/06/laferrari-for-sale8.jpg
http://www.hicar.ir/wp-content/uploads/2016/12/2014-ferrari-laferrari-interior-photo.jpg
https://wallpaperscraft.com/image/ferrari_laferrari_rear_view_supercar_110574_3840x2400.jpg
http://orig07.deviantart.net/7935/f/2016/025/3/9/screenshot_ferrari_laferrari_simtraxx_monte_erice__by_seco46-d9p9nec.jpg
https://static1.squarespace.com/static/569a160f40667a727ee05599/5853c61a2994caf9f13a15ac/5856c64c725e25a3d829295b/1493324967397/IMG_2329-Edit.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/5d/2f/0b/5d2f0bab9542643f3ab5dcd7516cb9f2.jpg
http://www.largehdwallpapers.com/wp-content/uploads/2016/05/Ferrari-Red-Color-Cars-HD-Wallpapers.jpg
http://luxcar.nl/wp-content/uploads/2016/03/EDIT-5273.jpg
http://libymax.ru/wp-content/uploads/2013/03/LaFerrari-6.jpg
https://i0.wp.com/www.picwallz.com/wp-content/uploads/2017/01/widescreen-car-full-roommatchco-with-hd-wallpaper-download-ferrari-high-quality-for-laptop-free-world-cars-wallpapers.jpg?resize=1920%2C1080&ssl=1

Inzerce