Zasvěcení života pohybu a rozvoji sebe sama, kombinace světových bojových umění, gymnastiky, atletiky či jógy – to je pouhý zlomek slov, kterými můžeme popsat osobu, jež ukázala světu pohyb v naprosto jiném úhlu pohledu. Pojďte si přečíst článek o Idovi a jeho fascinující cestě pohybu.

,,Žij život dynamicky, více se pohybuj!“

Ido Portal se narodil 1. května 1980 v Sýrii. Už od dětství měl velký cit k pohybovým aktivitám a do svých 15 let trénoval mnoho tradičních bojových umění. Největší zlom přišel v patnácti letech, když Ido objevil brazilskou capoieru. V té chvíli už nešlo o trénink bojových umění, nýbrž o pohyb samotný, jenž mu přinášel radost a štěstí. Rozdíl mezi filozofií pohybových učitelů světa a mezi tímto komplexním člověkem je jednoduchý. Podle jeho slov každý učitel hovoří o specifickém odvětví, nikoli o obecném pojetí pohybu. ,,Vše jsou to pouhé zlomky z obrovských možností, které dokáže pohyb přinést,“ říká Ido.

,,Prakticky jsme všichni učitelé.“

Škola pohybu po celém světě

Jako velký znalec lidského těla a jeho možností se Ido rozhodl cestovat po celém světě a vyučovat své ladné na první pohled jednoduché pohyby.  Své znalosti kombinuje do komplexního tréninku, který je pro každého určitým způsobem univerzální. Každé tělo je jiné, a proto s každým Ido pracuje trochu odlišným způsobem, který přináší největší progres.

Trenér světové špičky MMA?

Kam až je možné svůj sen dotáhnout? U školy to totiž nekončí. V posledních letech se stal Ido Portal také samotným učitelem Conora McGregora, irského světového šampiona v MMA. O rozvoj těla a jeho možností má očividně zájem nejenom mnoho sportovců, ale také nejeden zápasník.

„Pohybuj se, hýbej se, protože můžeš. Když se hýbat nebudeš, nejspíš toho časem nebudeš ani schopný.“

Ido Portal nepřinesl světu jenom nový pohled na pohyb, ale také celkový filosofický směr, který nabádá lidi k poznání svého těla a porozumění mu. Při prvních chvílích může přijít člověku komické, když vidí osobu, jež se pohybuje z části jako zvíře, nicméně to vše je součástí obrovské rozmanitosti tohoto inspirujícího člověka.

http://www.idoportal.com/blog

https://www.youtube.com/user/portaldo

http://www.idoportal.com/