Sny mají různé podoby. Pokud vezmu v potaz hlavně sny nás pánů, ale jistě i některých slečen, každý má nějaké své vysněné auto. Už jsme Vás seznámili s mnoha auty, se supersportovními vozy i s uhlazenými limuzínami. Dnes máme inspiraci z trochu jiného soudku. Může se zdát, že takové auto využijí akorát lesníci, myslivci a stavební dělníci, ale já si myslím, že svým designem zaujme i před kancelářskou budovou, zaparkovaný vedle Ferrari nebo Lamborghini.

Legendární Ford F-150 je v Americe dlouhou dobu nejprodávanější automobil. Ne nejprodávanější nákladní automobil, ale nejprodávanější automobil ve všech kategoriích. Patří do kategorie Truck, v našich podmínkách známe jako velké užitkové pick-upy.

Agresivní a masivní přední maska, široká zrcátka, celkově obrovské rozměry a zajímavý design, to nabízí nový Ford F-150 2015. Představený byl v lednu 2014 na North American International Auto Show v Detroitu. Je to už 13. generace tohoto modelu, u které věřím, že i přes silnou konkurenci (především Dodge Ram 1500 a 2014 Chevrolet Silverado) obstojí stejně jako jeho předchůdci.

Auto můžete mít v různých variantách karoserie. Od dvoudveřové pro tři cestující, po čtyřdveřovou pro šest. Samotná korba může mít také různé rozměry, záleží na verzi karoserie. Pro pohon máte na výběr ze čtyř motorizací. Od 2,7L EcoBoost motoru, po obrovskou V8 s obsahem 5L. Výkon začíná na 283 koních, pro V6 s obsahem 3,5L. Motor V8 s obsahem 5L by měl dosahovat 360 koňských sil.

Interiér vozu je zpracovaný na vysoké úrovni. Hold i v Americe jdou s módou, takže zde najdete luxusně vypadající hliníkové doplňky, imitaci dřeva a můžete mít i kožené sedačky. Vzhledem k rozměrům celého auta se ani v interiéru nebudete cítit stísněně. Je to prostě obrovské americké auto se vším všudy.

Cena se pohybuje zhruba od Kč 575 000,- do 1 127 000,- bez daně, pro americký trh, záleží na výbavě a karoserii. Ceny pro ČR nejsou zveřejněny, je docela možné, že pokud byste chtěli toto monstrum, budete si ho muset nechat poslat z USA. Pro nás Evropany má Ford menší verzi v podobě Rangeru, který stojí zhruba stejně, ale jeho provoz bude pravděpodobně levnější.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_F-Series
http://www.topspeed.com/cars/ford/2015-ford-f-150-ar157933.html
http://www.topspeed.com/cars/detroit-auto-show/ke222.html
http://www.ford.com/trucks/f150/
http://www.ford.com/trucks/f150/2015/?intcmp=cmod-fv-vhp-f150-fv-reveal-f150-150903

Inzerce