Napadlo vás někdy, že dovolená v Chorvatsku může vypadat úplně jinak, než jak ji znáte? The Yacht Week nabízí spojení nevídané dovolené na moři se spoustou zábavy.

Ne nadarmo se říká, že Chorvatsko je skoro jako naše moře. Určitě každý z nás zažil krásy Chorvatska, jako jsou přecpané pláže, balení řízků, ukradené podšálky a večerní loudání se po promenádě. Tímto nijak tuto krásnou zemi nechci zpochybňovat. Staré kostelíky, nepoddajná krajina a pohostinnost Chorvatů má jistě něco do sebe. Nicméně se pokusím přiblížit Chorvatsko z trochu jiného úhlu, než jak si ho všichni představujeme. A jedním z příkladů je The Yacht Week.

Týdenní plavba po Chorvatských ostrovech vám ukáže úplně nové scenérie, nedotknutou přírodu a azurové moře. Pokud jste plni života The Yacht Week ve vás zažehne jiskru a z celé plavby vytvoří nezapomenutelný zážitek s dlouhotrvajícími vzpomínkami. Poznáte nové tváře, uděláte si kamarády z celého světa a v podstatě zažijete týdenní večírek s fůrou zábavy.

Nutno podotknout, že pokud nejste příliš fanoušky nočního života, můžete si vybrat i méně „rychlé“ plavby, kde to tolik nežije a vy se v klidu vyvalíte třeba na příď, podniknete výlety do měst či přírody. Tyto plavby se ovšem konají v jiných částech světa například v Řecku, v Černé Hoře nebo v Itálii. Minulou sezónu se plachtilo i v Karibiku, ale v tomto období ještě nejsou vypsané všechny termíny. Takže jak to tedy celé funguje?

Teď na začátku listopadu se otevřou termíny a vy se můžete registrovat. Bohužel nebo bohudík to smíte udělat, pokud už jste dosáhli 20 let. Můžete jet buď sami nebo si s sebou vzít kamarády a zapsat se k někomu na loď. Posádka bývá většinou mezi 6 – 12 členy, což záleží na velikosti plachetnice. No a pokud znáte nějakého skippera (kapitána), můžete si půjčit vlastní loď a sestavit posádku. Velikost výpravy záleží na destinaci, ovšem v Chorvatsku bývá největší, a to kolem 30 – 50 lodí. Na fotkách si můžete všimnout, že lodě jsou ukotveny do kruhu, čímž se vytvoří takové soukromé koupaliště, nebo podélně vedle sebe. Dokáži si představit, jak celý večer chodíte z lodi do lodi, bavíte se s lidmi a třeba skončíte úplně někde jinde.

Tak a kolik celá tahle sranda stojí? Na stránkách je uvedeno, že cena se pohybuje od 461 Euro za osobu, což vychází na cca 12 tis. Kč. Tak hurá na brigošku a v létě si užívat života. Pokud vás ještě něco zajímá, více najdete na www.theyachtweek.com.

http://www.sapphiretravels.com/blog/wp-content/uploads/2017/03/yw.jpg
https://assets.theyachtweek.com/wp-content/uploads/2015/11/12015147_10153659652429516_5933764064848361286_o.jpg
https://www.ultra-sailing.hr/images/Attractiv-sailing-destinations-Croatia/Primosten-boating-places-croatia-Ultra-sailing.jpg
http://www.caciquetribe.com/wp-content/uploads/2016/05/social.jpg

Inzerce