„A kdo ne, ten kráčí světem osaměle“, to je nadpis jedné kapitoly z knihy, kterou bychom Vám rádi představili, ale já si myslím, že to docela dobře vystihuje to, čemu Vás tato kniha má naučit.

01 03

Co že je ta tajemná přísada, kterou Vás tato kniha naučí, pro získání lidí a úspěchu na svou stranu? Je to dovednost. Dovednost, kterou na první pohled ovládáme všichni, což ani zdaleka není pravda. Dovednost, pro jejíž ovládnutí není lidský život dostatečně dlouhý. Dovednost, kterou by si měl, co nejvíce to jde, osvojit každý člověk, bez ohledu na věk, obor v jakém je vyučen, předmět podnikání nebo pracovní náplň v zaměstnání. Dovednost, kterou vyučovali už ve starověkém Řecku. Ta dovednost, kterou dnešní vzdělávací systém nebezpečně podceňuje.

„To je to nejdůležitější vzdělání jaké mám“ Warren Buffett o certifikátu z kurzu Dale Carnegie Training.

02 04

Pořád nevíte? Tou tajemnou přísadou Vašeho života je dovednost komunikovat s lidmi. Možná že si teď říkáte to stejné, co napadalo mě, když mi byla tato kniha poprvé doporučena. „Komunikovat s lidmi přece umím, to mě naučili už rodiče!“ Ale to není tak úplně pravda. Rodiče Vás naučili jenom řeč, nikoliv dovednost komunikovat. Podstatou komunikace je správné použití řeči. Správná volba slov pro různé situace. Dokázat řešit konfliktní momenty s klidem, v přátelském duchu. A mnohem více. Schopnost dokázat pomocí slov vést lidi, přesvědčovat je, motivovat je, chválit… Buďte k sobě upřímní, dokážete to? Pokud ano, gratuluji. Pokud ne, máte možnost změnit od základů svůj život. Nebo alespoň udělat první malý krůček.

Tato kniha vznikla pro kurzy řečnictví, komunikace a jednání s lidmi, které pořádal autor Dale Carnegie. Doslova vyrostla ze zkušeností velkých lidí, a lidí, kteří se jeho kurzů zúčastnili. Jeho kurzy nejsou jen teoretické bláboly. Jde o kurzy, které nabízí praktické rady a hlavně nabádají k jednání. Stejně jako kniha, která je pro kurzy jakousi učebnicí.

Chcete li být úspěšní, musíte umět efektivně komunikovat s lidmi. A právě proto bychom Vám rádi doporučili knihu „Jak získávat přátele a působit na lidi“ kterou napsal Dale Carnegie.

05

V případě, že jste knihu již četli, budeme rádi, když se o své dojmy podělíte prostřednictvím komentářů.

http://vivia.cz/retorika
http://www.forbes.com/sites/carminegallo/2013/05/16/how-warren-buffett-and-joel-osteen-conquered-their-terrifying-fear-of-public-speaking/
http://www.dalecarnegie.cz/
http://knihy.abz.cz/prodej/jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-lidi

Inzerce