Léto je každoročně symbolem festivalů. Festivalů nejrůznějšího rázu, od festivalů filmových až po ty, spojené s jídlem. Ovšem mezi ty nejoblíbenější a zpravidla nejnavštěvovanější patří rozhodně festivaly hudební. V České republice se tato prázdninová záležitost stala v posledních letech skutečným fenoménem, počet festivalů stoupá a jejich návštěvnost stále trhá rekordy. Léto má zkrátka dnes většina mladých spojené s festivaly, a to nejen u nás, ale i po celém světě. V tomto článku vám přiblížíme festival, který pro někoho představuje tu nejhorší noční můru, ale pro jiného splněný sen. Tři dny v zázračném světě plném barev, světel, atrakcí a především nadšených lidí, kteří zde žijí jen a jen muzikou. Řeč je o hudebním festivalu Tomorrowland.

Zřejmě největší hudební festival v Evropě, na kterém vystupují přední hvězdy taneční hudby, a na který je každoročně téměř nemožné sehnat vstupenky, to je Tomorrowland. Tento prestižní elektronický hudební festival se každý rok koná v belgickém městě Boom, které leží 32 kilometrů severně od Bruselu, a rozhodně není vhodnou událostí pro někoho, kdo se děsí velkých davů. Celkově zde na tři dny vyroste okolo 20 stagí, kde více jak 300 nejlepších hudebních DJs pouští nejrůznější druhy taneční hudby.

  

První ročník tohoto, dnes již naprosto kultovního festivalu, se konal v roce 2005 a již po skončení tohoto ročníku se začala šířit jeho jedinečná reputace. O tři roky později, tedy v roce 2008, už návštěvnost přesáhla 50 tisíc vyznavačů taneční hudby, a v roce 2011 organizátoři rozšířili festival na tři dny.

O účast na festivalu je každý rok enormní zájem, i přestože průměrný lístek na všechny tři festivalové dny stojí více než 200€. I tak se více než 2 miliony hudebních nadšenců rok co rok snaží dostat na tento taneční svátek, avšak s lístkem jich šťastně odchází pouze žalostná menšina. Vstupenku je možné zakoupit jen s předběžnou registrací a server bývá každým rokem velmi přetížen. Všech 400 000 vstupenek je pak ovšem vyprodáno neskutečnou rychlostí, a to i během několika málo vteřin.

I přes obrovský počet návštěvníků je zde pro každého zaručen téměř pohádkový komfort. Kvůli velkému návalu zahraničních účastníků je dokonce pořadateli domluvena speciální linka společnosti Brussels Airlaines, která je primárně určena k tomu, aby dopravila účastníky z vybraných evropských měst přímo do Bruselu. Po příletu jsou pro pasažéry připraveny autobusy, které je dovezou přímo až na místo konání, do stanového městečka, které nese název DreamVille a kde mají účastníci k dispozici široké spektrum restaurací, toalet i míst, kde si mohou odpočinout. Návštěvníci se tedy nemusí téměř o nic starat, pořadatelská služba je dopraví až přímo k jejich snu.

Tomorrowland rozhodně patří mezi nejžádanější hudební akce roku, a to nejen díky zástupu elitních učinkujících. Festival zahrnuje tři dny nabité naprosto jedinečnou atmosférou, kterou v souladu s hudbou dotváří také dokonale promyšlené dekorace sestavěné v dech beroucích kompozicích. Každý ročník se nese v duchu určitého tématu, kterému je přizpůsobena také veškerá výzdoba areálu. Světelné i kouřové efekty, nespočty disco koulí, stroboskopů či laserů, do nejmenších detailů propracované kulisy a výstupy zpravidla propojené s fantastickými ohňostroji. Zkrátka jedna velká světelná show, doplněná neutichající hudbou, která účastníkům prosakuje přímo až do morku kostí. Návštěva tohoto místa je bezpochyby neopakovatelným zážitkem, na který budete vzpomínat do konce života.

http://www.tomorrowland.com/global-splash/
http://www.frendka.cz/nejvetsi-letni-hudebni-festival-v-evrope-tomorrowland/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomorrowland_(festival)
http://relax.lidovky.cz/nejvydelecnejsi-festival-na-svete-d54-/zajimavosti.aspx?c=A140814_103946_ln-zajimavosti_ape
http://festivalsconcierge.com/tomorrowland-2015-tickets-sale/
http://2016tomorrowland.com/category/tomorrowland-dreamville

Inzerce