Většinou nám připadá normální, když si děti povídají se svou hračkou, no ne? Dokud se ale nezačnou dít abnormální věci… Jestli jste milovníci strašidelných a záhadných příběhů, nebo jste třeba jen zvědaví, mrkněte se na příběh, který inspiroval tvůrce světoznámého hororu Annabelle. A pokud vám pouhé čtení nestačí a máte chuť si udělat delší výlet, můžete se za touto neobyčejnou hračkou vydat za velkou louži. Řeč je o zdánlivě nevinném námořníčkovi Robertovi.

Tento tajemný příběh se začal psát na Floridě v roce 1906. V malém městečku Key West, žil kdysi jeden malý chlapec Robert Eugene Otto, který pocházel ze zámožné rodiny. Žil s rodiči, kteří byli velmi pracovně vytížení a ke svému služebnictvu se nikdy nechovali dobře. Kvůli jejich zaneprázdněnosti se rozhodli, že zajistí malému chlapci služebnou. Aby se chlapec necítil osamělý, darovala mu služebná hračku, malého námořníka, kterého sama vyrobila. Tohoto námořníčka pojmenoval chlapec po sobě, tedy Robert. Chlapec měl z hračky velkou radost a vše zdánlivě vypadalo šťastně až do okamžiku, kdy jeho rodiče přestali být se služebnou spokojeni a rozhodli se jí propustit. Ona to však velice těžce nesla a jednoho dne se s rodiči Roberta pohádala. Během hádky stihla panenku proklít.

Po odchodu služebné se v rodině Ottových začaly dít zvláštní věci. Chlapec najednou tvrdil rodičům, že si s ním panenka povídá. V noci přistihli chlapce, jak ničí nábytek, přičemž se marně snažil vysvětlit rodičům, že to nedělá on, ale že jím manipuluje panenka. Přesto si chlapec nechtěl nikdy hrát s ničím jiným.

  

Čas plynul jako voda a z malého chlapce vyrostl dospělý muž, byl ženatý a živil se jako malíř. Byl to však podivín, neboť dokázal trávit celé dny jen ve svém pokoji. Společnost mu dělal námořník, kterého se nedokázal za žádnou cenu vzdát. Ani jeho žena Anna ho nedokázala přimět, aby se té panenky vzdal. Anna začala hračku bytostně nenávidět. Manžel požadoval, aby s nimi panenka seděla u večeře, postýlku pro panenku měli hned vedle společné ložnice a dokonce začal stavět na půdě pokojíček. Stavební úpravy však nedokončil, neboť jednoho dne oznámil své ženě, že se panenka na něj zlobí a žádá pokoj s výhledem do ulice. Silné protesty byly Anně k ničemu, panenka se zanedlouho stěhovala.

Po nastěhování hadrového panáka do nového pokojíčku si začali lidé stěžovat, že na ně velmi zlověstně kouká a údajně viděli, jak se panenka prochází od okna k oknu. Každým dnem se všechno zhoršovalo. Pán domu začínal být neustále podrážděný, choval se agresivně, začal svou ženu zamykat do skříně a jediným smyslem jeho života byl hadrový panák. Lidský život není věčný a Robert umírá v roce 1974. Ani po smrti svého muže se Anna hadrového panáka nezbaví. V manželově poslední vůli je uvedeno, že námořník Robert musí zůstat navždy ve svém pokoji. Nezbylo jí nic než se odstěhovat a dům prodat.

Do domu se nastěhují noví majitelé, kteří o tomto incidentu neměli vůbec tušení. Krátce na to se domem ozýval dětský smích, kroky, bouchání apod. Situace byla pro ně neúnosná, a tak hadrová panenka skončila v muzeu East Martello v Key Westu. Ani tam si zaměstnanci neví rady. Mají pocit, jakoby se panenka hýbala, slyší dětský smích a kroky.

Zvláštností na této hračce je, že vykazuje známky stárnutí – hračce šediví vlasy a při měření přístroji byly zaznamenány hodnoty, které se shodují s teplotou živých organismů. Pokud byste se chtěli podívat na tohoto podivného námořníčka, nachází se v Martello Gallery-Key West Art and Historical Museum (Spojené státy americké, Florida), vstupné na osobu je $ 35.70.

A ještě malý tip na závěr: Říká se, že námořník Robert nemá rád focení, proto jej musíte slušně požádat. Fotky jsou jinak údajně rozmazané a nemáte šanci pořídit pěknou fotografii.

Tak co myslíte? Je to dobře vymyšlená propagace nebo je to pravda?

 

http://robertthedoll.org/visit/
https://i.ytimg.com/vi/1dH7WzXC76w/maxresdefault.jpg
http://www.paraweb.cz/strasidelna-panenka-robert/
http://robertthedoll.org/wp-content/uploads/2015/08/banner-rgb.jpg
http://img.chinatimes.com/newsphoto/2015-12-22/656/20151222005249.jpg
http://www.slate.com/content/dam/slate/blogs/atlas_obscura/2013/11/18/robert_the_haunted_doll_creeping_out_floridians_since_1904/1384785384.jpg.CROP.promo-large2.jpg
http://www.fla-keys.com/news/img/Gene%20Otto%20web.jpg
https://thecavenderdiary.files.wordpress.com/2014/07/robert-otto-on-his-wedding-day.jpg

Inzerce