Když se řekne slovo „svatba“, vybaví se snad každé dívce „svatební šaty“. A pokud se řekne „svatební šaty“, mnoho žen a dívek po celém světě si vybaví právě Veru Wang. Znáte ji? Víte, že chtěla soutěžit na olympiádě? Uhodnete jaké plány jí překazila Anna Wintour? Pojďte se s námi začíst do vyprávění o tom, jak se z mladé nadějné krasobruslařky stala světově nejznámější návrhářka svatebních šatů.

Vera Wang je dcerou úspěšného čínského podnikatele, která ale vyrostla v New Yorku. Rodiče jí od malička vštěpovali do hlavy perfekcionismus a touhu po úspěchu, což se začalo u Very projevovat již v dětství. Studovala historii umění na univerzitě v Paříži a profesionálně se věnovala krasobruslení. Ovšem po neúspěšné kvalifikaci do amerického olympijského týmu se rozhodla krasobruslení ponechat. Jejím novým koníčkem se stala móda.

Přesně tak, jak jí vštěpovali rodiče, Vera se tomuto novému koníčku věnovat na 100 %. A štěstí na sebe nenechalo dlouho čekat. Získala práci jako fashion editorka pro americký Vogue. Do práce se vrhla po hlavě, dělala ji svědomitě a perfektně. Brzy si tak začala pomýšlet i na místo šéfredaktorky tohoto slavného módního časopisu. Když ale tuto pozici místo ní dostala v roce 1985 Anna Wintour, rozhodla se Vera z Vogue odejít. Poté začala pracovat jako design director pro slavný módní dům Ralph Lauren. Ovšem i tuto pozici po pár letech opustila, tentokrát ne kvůli neúspěchu, nýbrž pro svou touhu posunout se dál.

  

K jejímu podnikatelskému záměru tehdy značnou měrou přispěl fakt, že měla před svatbou. Tedy jako každá nevěsta sháněla svatební šaty, ovšem stále ne a ne najít ty pravé. Vera si uvědomila, že trh je přesycen kýčovitými a nevkusnými modely šatů, ze kterých si nevěsty musí vybrat svoje vysněné šaty. A proti této příšerné situaci se Vera rozhodla bojovat za každou cenu. Nejprve si sama navrhla svatební šaty na svou svatbu a poté začala pomáhat i ostatním frustrovaným nevěstám.

Navrhla vlastní kolekci šatů a v roce 1990 otevřela v New Yorku svůj první butik. Její svatební šaty byly přesně takové, jaké tehdy na trhu scházely: jednoduché, elegantní, sofistikované a jedinečné. Veřejnost byla nadšená, ženy a dívky z blízka i z daleka se do tohoto butiku sjížděly, aby konečně objevily to, po čem touží. Tak se, rychlostí blesku, stala z Very Wang hvězda, jejíž práce si začali vážit lidé po celém světě.

  

Jedinečnost šatů z dílny Very Wang tkví především v precizním provedení každého modelu. Do detailu propracované návrhy, nejkvalitnější látky a nádherné zlaté i stříbrné výšivky poseté korálky či perlami. Každý model je něčím jedinečný a krásný, přesně tak, jak chce i žena ve svůj svatební den být. A nejen v den svatební. Šaty od Very Wang bývají často ozdobou červených koberců a můžeme je zahlédnout také v řadě filmů či seriálů, jako například Gossip Girl či Sex ve městě. Značka Vera Wang dnes již není pouze značkou svatebních šatů. Je rozšířena také o každodenní oblečení, parfémy, šperky, kufry, obuv či bytové doplňky. Ale navždy už zůstane symbolem pro vysněné svatební šaty.

  

https://www.verawang.com/
https://cz.pinterest.com/hailie94/vera-wang/
http://losarciniegas.blogspot.cz/2013/11/vera-wang-first-person.html
https://diva.aktuality.sk/clanok/29261/vera-wang-svadobne-saty-od-perfekcionistky/
http://svatebni-saty.blog.cz/1403/zivotopis-vera-wang
https://en.wikipedia.org/wiki/Vera_Wang

Inzerce