Je fantastické jak 10 otázek našeho projektu každý úspěšný člověk uchopí po svém. Další inspirativní osobnost, která si udělala čas na našich 10 otázek je Erik Meldik, vlastním jménem Petr Melicherík.

Erik Meldik je jeden z dua Viralbrothers působící na youtube, kde mají nejúspěšnější kanál v České republice. Toto duo se specializuje na tvorbu virálního videa šířeného především na sociálních sítích. Jejich videa jsou tak úspěšná, že si získala velkou sledovanost nejen u nás, ale také ve světě. Nejsledovanější videa Viralbrothers mají počet zhlédnutí až několik desítek miliónů!

Jsme velmi potěšeni, že Vám právě my můžeme představit odpovědi tak úspěšného kreativce.

To co děláte, začalo jako spontánní nápad nebo jste se k tomu postupem času dopracoval?

To co dělám byl jeden z mých cílů.

 

Jaké byly vaše začátky?

Začátky jsou vždy nejlepší, začíná vždy nové dobrodružství.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro Váš úspěch?

Vytrvalost. Víra v to, že všechno jde, když se chce.

Jaké vzdělání jste získal a jaký je Váš názor na tradiční vzdělávací systém?

Vzdělávací systém akorát posílil mou vytrvalost a zvýšil motivaci, abych už nemusel dělat to, co mě nebaví. Jsem bakalář v aplikované matematice a v životě jsem ty znalosti použil v 0% případů.

Jaký je podle vás rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

Úspěšný člověk je ten, který se nevzdá po prohře. Zkouší a zkouší dál, dokud nedosáhne svého cíle. Neúspěšný je ten, který se vzdá.

 

Co byste udělal jinak, kdybyste začínal znovu od nuly?

Nepřemýšlím, co kdyby.

Nepřipadáte si oddělený od průměrné společnosti v důsledku vašeho úspěchu?

Takové pocity si myslím musí zažít každý, kdo se nějak „trhne“ od všedního stereotypu. Pokud ale zůstanete sám sebou, ti nejbližší vám oddělení nikdy nepřijdou a to je to nejdůležitější.

Jaký postoj zaujímáte k překážkám?

Překážky jsou dobrá věc. Motivují, vybízí nás k větším výkonům. Překonání nějaké překážky znamená vždy pokrok, progres, zlepšení schopností a dovedností.

Odkud čerpáte inspiraci a máte nějakého hrdinu/vzor?

Vzor jsem nikdy neměl. Snažím se jít svojí cestou, která už sama o sobě mě naplňuje. Inspirace je život sám, lidé, příroda.

Jaké jsou vaše další sny a vize?

Sny jsem nikdy neměl, vždy jsem si stanovil cíle. Protože o snu můžete snít, kdežto jakmile si nastavíte cíl, tak jdete za ním a jakmile za ním jdete, tak ho dříve nebo později dostanete. Měl jsem cíl být největší youtuber v česku, dostali jsme. Měl jsem cíl dosáhnout 1 milion odběratelů, došli jsme. Měl jsem cíl probojovat se do zahraničí, probojovali jsme se. Další cíle už jen můžou zvyšovat počet odběratelů ve světě. Nicméně v současnosti mám před sebou nejdůležitější cíl, který jsem si kdy stanovil. Být dobrým tátou mému potomkovi, který je na cestě.

Díky, Erik!

My také velmi děkujeme za zcela jasné odpovědi, které mluví za vše! Erik Meldik dokázal odpovědět na naše otázky tak jak to opravdu je a toho si velmi ceníme!

https://www.youtube.com/user/ViralBrothers
https://cs.wikipedia.org/wiki/ViralBrothers

Inzerce