Léto se rychlým tempem blíží a právě květen je optimální doba ke zvažování různých variant k letní dovolené či vycestování do jiné země. V dnešním článku se podíváme na jedno kouzelné místo v jižní části Evropy, které stojí za to navštívit. Pojďme se spolu vydat na Korfu, místo spojující přírodní a historické krásy.

Řecký ostrov Korfu je populární destinací, která je opěvována a navštěvována hned z několika důvodů. Klasickým prvním důvodem je samotné počasí. Ačkoliv na ostrově nejsou tak vysoké teploty jako například na Krétě, nadšenci opalování či koupání si přijdou na své. K tomu je bude hřát písek zlaté barvy na velmi čisté pláži a úžasné tyrkysové moře obklopující ostrov.

Logicky je pak také velkým lákadlem samotná příroda, jelikož se jí v těchto podmínkách daří a můžete zde zažít neopakovatelné pohledy na různé kombinace cypřišů, eukalyptů, palem, citrusovníků, keřů, kvetoucích rostlin či obrovských hájů olivovníků. I proto se Korfu přezdívá „věčně zelený ostrov“. Pokud bychom měli zmínit jedno místo právě kvůli pohledům na tyto překrásné scenérie, okolí jezera Korrision toto nabízí. Není nutné se však držet jen v nížinách. Je tu možnost vystoupat v severní části na nejvyšší horu s názvem Pantocrator (907 m.n.m.), kde můžete zažít euforizující výhled na okolí a ještě si prohlédnout klášter stojící až na vrcholu.

Ostrov (592 km čtverečních) pravděpodobně není nutné prozkoumávat celý, avšak jsou zde místa, které stojí za to vidět. Například hlavní město Kerkyra v sobě skýtá nesčetný úžas. V nádherných uličkách Kerkyry na Vás budou působit vlivy z dob minulých. Mísí se tu vlivy benátské, britské a nakonec samozřejmě řecké, což je poznat především na architektuře jednotlivých domů a památek.

Centrum města je silně historické a i proto se nachází na seznamu památek UNESCO. Pokud budete chtít poznat nějaké dominanty tohoto města a ostrova, v Kerkyře najdete mnoho muzeí (např. muzeum lastur), či speciální zvonici a chrám svatého Spyridona (patron Korfu). Vyrazit také můžete na Novou a Starou pevnost – mohutné opevnění, dříve využívané především proti útokům Osmanů.

Navštívit můžete ale i jiná magická místa na ostrově, například klášter Vlacherna – historickou dominantu nacházející se na malém ostrůvku, hrad Angelokastro či tzv. Myší ostrov – dle legendy zkamenělá Odysseova loď. Tento útvar můžete vidět jen při projížďce lodí, která však stojí za to.

Poslední historickou nádherou, o které se zde zmíním, je zámek Achilion. Původně odpočinkové místo císařovny Alžběty, poté „párty budova“ Viléma II, nemocnice, kasino, dnes ale hojně navštěvovaná atrakce Korfu. Spatřit zde můžete interiér paláce, různé památníky, sochy (hlavně olympských bohů), a také úchvatné zahrady.

Města a pamětihodnosti jsou samozřejmě v letní sezoně rušná místa. Na Korfu však najdete i klidné úseky, především ve vnitrozemí. Pokud budete chtít nasát opravdového ducha Korfu, můžete se vydat do vesniček jako Gylfada, Lefkimmi či Moraitika. Turistů tu není tolik a nasajete zde atmosféru malebných koutů tohoto ostrova. Na druhou stranu je v turistických střediscích i mnoho aktivního vyžití, například vodní sporty, potápěčství, jízda na skútru, motorce či koni, pak také volejbal nebo dosti populární kriket.

A jak se na ostrov dostat? Jsou dvě možnosti. Nejvyužívanějším dopravním prostředkem je letadlo. Jde to ale také trajektem z nedalekého italského města Brindisi či jiného řeckého ostrova v okolí (např. Ithaka nebo Paxos). Na samotném ostrově je výhodné dopravovat se autem či skútrem, které je možno si půjčit v některé z půjčoven.

Korfu se o svoje přírodní a historické krásy neustále stará, a i proto je stále tak hojně navštěvovaným místem. Tento ostrov je ideální místo pro všechny, kteří chtějí skloubit přírodu a kulturu, odpočinek a aktivní činnost nebo jen poznat historii jednoho ohromujícího místa a užít si volný čas někde ve slunečném prostředí plném okouzlujících úkazů. Tak neváhejte a nechte na sebe působit nádhery ostrova Korfu.

http://www.unescopamatky.cz/evropa/nechte-se-okouzlit-historickym-centrem-korfu.html
http://korfu.ikn.cz/
http://www.reckoextra.cz/korfu/Korfu.php
http://www.reckovdetailech.cz/cs/oblasti/korfu
https://recke-ostrovy.rovnou.cz/recko/korfu.html
https://atcorfu.com
https://c1.staticflickr.com
http://static.panoramio.com
http://www.angelfire.com/super2/greece/corfu/96.JPG

 

Inzerce