Jste právě v pohodlí domova. Přišli jste z práce nebo ze školy, odložili bundu v předsíni, přezuli se, uvařili dobrý čaj, zapnuli počítač, narazili na tento článek… Tak a právě v tento moment se podívejte dolů. Ano, dolů! Máte na sobě pantofle? A líbí se vám? Přijdou vám zajímavé? Zdají se vám hezké? Možná si říkáte, že to je dost hloupý dotaz, vždyť na pantoflích přeci nemůže být nic zvláštního, jsou to prostě JEN PANTOFLE! Po přečtení tohoto článku však zjistíte, že se šeredně mýlíte. Stačí jeden dobrý nápad a pantofle mohou být tím nejzajímavějším kouskem, který budete doma mít. Opravdu. Věřte mi!

V dnešní době se slovo „design“ spojuje snad téměř se vším. Například co se oblečení a obuvi týče, najde se asi jen jediná výjimka – papuče. Zamysleme se, kolik z nás má doma opravdu stylové a nevšední, moderní pantofle. Statistika sice nikdy nebyla moje silná stránka, ale troufám si tvrdit, že moc takových jich zřejmě není.

Ale co kdyby někdo takové vyráběl? Co kdyby synonymum pro pantofle odedneška bylo – hravé, stylové, barevné, jedinečné? A právě tento nápad se zrodil v hlavě dvou mladých lidí, kteří se potkali v USA během work and travel. Jmenují se Eliška a Tomáš a světe div se, jeden z nich je ze Slovenska a druhý z České republiky.

Tito dva, tehdy ještě studenti, brzy zjistili, že se jejich zájmy a hodnoty velice podobají. V hlavě se jim tak začal rodit nápad na společný projekt. Na projekt, který by přinášel lidem radost. Přemýšleli, co každému z nás chybí. Co všichni kupujeme a co vlastníme. Chtěli přijít na něco, co by bylo praktické a zároveň hravé, co by bylo obyčejné a zároveň tak neobyčejné. A přesně takový jejich projekt nakonec je. Eliška a Tomáš se rozhodli zaměřit se na výrobu designových pantoflí.

Svůj projekt rozjeli na crowdfundingové akci Indiegogo, což je určitá forma start upu. Jejich nápad veřejnost tak nadchl, že se jim podařilo získat dostatečnou částku na nastartování celého „papučového kolotoče“.

Netrvalo dlouho a na cestě se jim objevila první zásadní překážka. Nemohli sehnat nikoho, kdo by tento produkt ušil přesně podle jejich představ. Oslovení obuvníci i krejčí dávali od celého projektu ruce pryč. Ušít takové papuče, které by byly extrémně pohodlné a zároveň splňovaly vizi stylového designového produktu, bylo nad jejich síly.

Eliška s Tomášem to ale nevzdali. Na svoje náklady pořídili pár starších průmyslových strojů a rozhodli se vyrobit si svůj sen sami. Ve vlastních podmínkách a s pomocí pár šikovných rukou se jim podařilo vytvořit přesně takové pantofle, které si představovali – hravé, barevné, pohodlné, stylové, vyrobené z originálních designérských látek ze 100% bavlny, vyplněné kvalitní pěnou pro dokonalé pohodlí a doplněné o protiskluzovou podrážku.

A tak vám představujeme Slippsy, česko-slovenskou značku designových pantoflí, které dříve nebo později dobudou svět. Což je ostatně i snem jejích zakladatelů. Těm se podařilo přetvořit svou vizi ve skutečnost a tím dali tomu dříve obyčejnému kusu obuvi zcela neobyčejný rozměr. Z všedního nudného produktu se tak rázem stal originální veselý kousek, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Cíl splněn!

Tak co vy na to? Nechtěli byste také proměnit své nudné papuče za hravé Slippsy a probudit tak v sobě pozitivní náladu? Jak sami autoři říkají „Neberte se příliš vážně, rozzařte svůj život!“

http://www.slippsy.cz/

Inzerce