Nejde o jen tak ledajakou knihu, jde o opravdový skvost knihovny, ve kterém je ukryto asi nejvíce emocí než v jakékoliv jiné knize. Série knih s názvem Slepičí polévka pro duši dnes čítá více než překvapivých 250 titulů knih. U nás by se číslo dalo hledat v desítkách, avšak také je jich poměrně dlouhá řádka. Tímto příspěvkem bych se rád podíval na jednu z nich, která u nás vyšla jako jedna z posledních a opět se opravdu velmi silně dotkne našeho srdíčka.

Slepičí polévka pro duši je vždy o krátkých inspirativních a motivačních příbězích z reálného života. Každá kniha z této dlouhé série je orientována na určité téma a jednotlivé příběhy (na 1-3 strany) se daného tématu dotýkají. Slepičí polévka pro duši, tentokrát s názvem Myslete pozitivně, se zaměřuje na hledání té světlejší stránky života, ať už se člověk nachází v sebeobtížnější situaci.

Slepičí polévka pro duši se vždy dívá na svět pozitivně. A o to více pozitivní jsou příběhy, ukrývající se právě v podtitulu Myslete pozitivně. Kniha čítá přesně 10 kapitol se 101 nádhernými příběhy. Již názvy kapitol jsou velmi vypovídající, o čem asi příběhy budou, ale nelze soudit, pokud si člověk alespoň jeden příběh nepřečte. Kolikrát stačí jeden příběh z této fantastické knihy a rázem má člověk otočený postoj ke svému dni o 180 stupňů. Kapitoly s názvy „Slova, která mi změnila život“, „Zdravotní útrapy“, „Každý den je výjimečný den“, „Životní vzory“, „Važ si toho, co máš“, „O překonávání nepřízně osudu“, „Podívej se na to jinak“, „Stříbřité okraje mraků“, „Jít dál“ a „Vděčnost“ nám napovídají, o čem příběhy budou, ale nedokážou ani z jednoho procenta předat emoce které při čtení budeme prožívat.

Nejvíce mě na knize fascinuje, že se příběhy opravdu staly a dnes inspirují tisíce lidí po celém světě a mohou být tak motivací pro spoustu dalších generací. Ačkoliv si to mnohdy neuvědomujeme Jack Canfield a Mark Victor Hansen dokázali vytvořit opravdové bohatství pro celé lidstvo díky sérii knih, které dali dohromady. Titul Myslete pozitivně je dalším jejich střípkem do velké mozaiky změny světa.

Pokud si někdo prochází složitějším obdobím, velmi mu doporučuji si přečíst jakoukoliv knihu ze série knih Slepičí polévka pro duši, protože mu pomohou přijít na jiné myšlenky a připomenout, že v tom celém labyrintu života není sám. Tato kniha se dokáže velmi dotknout Vašeho srdíčka a občas Vám vyroní na tváři i nějakou tu slzičku, ale po přečtení se z Vás může stát úplně jiný člověk.

„Změň své myšlenky, a změníš svůj svět.“
– Norman Vincent Peale

http://www.chickensoup.com/

Inzerce