Síla vůle je klíčová věc na cestě k úspěchu. Vůle je hnacím motorem k překonání překážek. Pokud máte silnou vůli, dokážete se propracovat přes všechny problémy i nástrahy. No, ale co když silnou vůli nemáte?

Posilování vůle

Nemusíte zoufat, pokud máte slabou vůli. Existuje několik rad jak si vůli posílit a následně se vypořádat se všemi úkoly s železnou jistotou.

Začněme od začátku. Už hned ráno je důležité vstát s prvním zazvoněním budíku. Neodkládejte to na další zvonění. Váš mozek se totiž připraví na další spánek a budík mu to velmi rychle znovu překazí. Krom toho, že tím neposílíte vůli, budete se cítit velmi ospalí a nevrlí. Není to ani zdravé. Spěte kolem 7 – 8 hodin. Jděte si lehnout dřív, pokud potřebujete. Ale vstaňte na první probuzení.

V práci se vrhněte nejdříve na ty nejtěžší úkoly. Pokud se vypořádáte s největšími problémy dne hned na začátku. Nejen, že získáte pocit z dobře odvedené práce, ale namotivuje vás to i k dalším podřadnějším úkolům a práce vám půjde od ruky.

Rutina

Důležitá je také pravidelnost. Pokud si zvyknete dělat (ze začátku) nepříjemné procesy, do kterých se vám nechce, nemáte vůli se k tomu přinutit, tak se to opakováním stane mnohem snazším. Je však třeba začínat po malých krůčcích, protože velké náhlé změny většinou nejsou dlouhodobě udržitelné (k tomu je právě potřeba velmi silná vůle). Pokud však začnete pomalu, jednu změnu po druhé a vybudujete si návyky, půjde to snadno.

Ledové sprchy

Na závěr pro vás mám jeden praktický tip. Jsou jím ledové sprchy. To je naprosto skvělá věc. Díky ledovým sprchám nejen posílíte svoji vůli, ale je to také velmi zdravé pro vaše tělo. Díky změně teploty se tělo začne více prokrvovat, živiny se tedy snáze dostanou, kam mají. Ze začátku váš mozek bude křičet: “Ne, zbláznil jsi se? Otoč ten kohoutek zpátky na teplou, to je příjemnější.” Ale nesmíte zapomenout, kde je tady pánem. Jste to vy, nebo váš mozek? No jasně, že vy! Vy a vaše železná vůle. Zkuste to, překonejte se a budete se cítit skvěle!

http://cdn-media-1.lifehack.org/wp-content/files/2012/11/mind-tricks.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-24RuF8D3gig/UOXZ8ij5KlI/AAAAAAAAPFQ/9M-OJvD-pFM/s1600/Cold-Shower-Calories-Burned-Benefits-03.jpg
http://www.healthywomen.org/sites/default/files/shutterstock_266694722.jpg
https://i.ytimg.com/vi/sLAp3PMDIQY/maxresdefault.jpg

Inzerce