Je levný, hbitý a úsporný. A hlavně je zábavný pro všechny věkové kategorie. Řeč je o skútru Honda PCX 125, který si díky svým vlastnostem vysloužil ocenění nejprodávanějšího skútru Evropy.

Na hlavní silnici v centru města právě stojíme v odpolední špičce. Lidi se nedočkavě snaží dostat domů z práce a přitom se snaží zchladit všemi možnými způsoby. Otevírají okénka nebo naopak zavírají a pouští klimatizaci. Nadávají za volanty svých velkých a těžkých aut, která jen stojí a stojí. Určitě si to umíte živě představit, že? Je to při nejmenším k naštvání. A co teprve lidi, kteří musí dobíhat autobusy či tramvaje. Praží na ně slunce a oni se v davech lidí snaží probojovat k městskému dopravnímu prostředku. Všichni to známe. Co kdybych Vám dnes ukázal možnost jak se všem těmto situacím vyhnout?

Určitě jste si všimli, že v posledních letech se hodně rozmohly skútry. Ano, ty malé motorky. Přesně! Jenže nenechte se zmást. Ty malé motorky jsou praktičtější více, než si jen umíte představit.

Sám jsem měl možnost vyzkoušet několik skútrů a dnes bych Vám chtěl jeden z nich představit. Je to Honda PCX 125.

Honda PCX 125 je skútr pro jednu či dvě osoby. Je velmi pohodlná díky svému odpruženému podvozku, který pobere takřka každou nerovnost a že jich je na silnicích hodně. V motorce se nalézá jednoválcový čtyřtaktní dvouventilový motor o obsahu 125 ccm. Díky tomuto motoru zvládne 11,5 koní. Říkáte si, že je to málo? Tak to Vás budu muset zastavit. Tenhle drobeček vystřelí z místa jako střela a to doslova!

Nestalo se mi, že by se ve městě na křižovatce rozjel někdo rychleji než já na Hondě PCX 125. Věřte mi, že s tímto skútrem budete mít v městském provozu, ale i na větších silnicích vždy dostatek síly na předjetí aut i čehokoliv jiného. Dokáže jet krásných sto kilometrů za hodinu a to je na tak malou a kompaktní motorku úctyhodné. A číslo, které mě jako studenta, který nepřijde k tolika penězům, zajímá ze všeho nejvíce, je spotřeba. Ta se pohybuje kolem dvou litrů na sto kilometrů, přičemž do nádrže se vejde osm litrů. Pro Vaši představu denně najedu minimálně 50 kilometrů a opravdu mi nádrž vystačí na celý týden. No není to skvělé?

A design? Ten je zkrátka luxusní. Já osobně jsem si zevnějšek Hondy PCX 125 opravdu zamiloval. Je elegantní a symbolicky připomíná futuristický raketový skútr přesně jako z nějakého sci-fi. Můžete si ho pořídit v různých barevných provedeních. Například já mám bílou. K tomu mám za sedačkou nacvaknutý přídavný kufřík, kam se v pohodě vejde přilba. Stejně je na tom i úložný prostor pod sedačkou, kam naskládáte přilbu, mobil i peněženku.

Jízda na tomhle skútru je pohodlná, rychlá a zábavná. V létě můžete frčet v kraťasech a v odpoledních špičkách už určitě nezůstanete, protože se díky štíhlému provedení celého skútru hravě protáhnete kolem řady aut před Vámi. Tak co na Hondu PCX 125 říkáte? Líbí se Vám?

http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/honda/honda-pcx-125-17368.html
http://auto.idnes.cz/skutr-honda-pcx-v-redakcnim-testu-dl1-/motorky.aspx?c=A150922_172034_automoto_hig
https://honda-moto.smucler.cz/modelove-rady/skutr/pcx125-ctg9-i96/
http://www.honda.cz/content/dam/central/motorcycles/scooters/pcx125-2015/Honda-Scooter-PCX125-16×9-003.jpg/_jcr_content/renditions/c5.jpg
http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/2011-Honda-PCX-125-15.jpg
http://www.tricatnici.cz/wp-content/uploads/2013/07/motocykly-honda-pcx125-150-2013_5.jpg
http://carweeks.com/manufacturers/honda/honda-pcx/honda-pcx-1.jpg
http://www.carblogindia.com/wp-content/uploads/2017/04/honda-pcx-150-india-launch-date-images-1024×576.jpg