Na svých snech potřebujeme pracovat každý den. Právě velikost a síla našich snů určuje, jak moc budeme růst v budoucnu.

Před pár týdny jsem narazil na video bungy jumpingu na Novém Zélandu a moc rád bych se s Vámi o něj podělil. Přijde mi velmi inspirativní. Nejraději bych hned po jeho zhlédnutí skočil také.

Pro mnohé návštěvníky Nového Zélandu je právě bungy jumping hlavním důvodem pro návštěvu této nádherné země. První oficiální bungy jumping na Novém Zálandu byl v provozu již v roce 1980. Seskok byl z historického mostu Kawarau nedaleko Queenstownu. Od té doby se Nový Zéland stal domovem pro bungy jumping.

Dnes si na Novém Zélandu můžete skočit z mnoha různých mostů, skal, střech stadionů, železničních mostů nebo speciálně vyrobených plošin posazených na okraji útesu.

Jedním z nejfantastičtějších seskoků můžete zažít jen 15 minut od centra města na takzvaném „Shotover Canyon Swing“. Jde o 60 metrový volný pád podél útesu. Když poté doletíte až dolu, tak se člověk ještě zhoupne okolo 200 metrů v kaňonu. Cena je okolo 215 dolarů (přibližně 5 152 Kč) včetně dopravy z města a zpět. Jedná se o „seskok z nejvyššího útesu na světě“. Na místě je možno si vybrat ze 70 druhů seskoků. Jestli chcete skočit sami nebo s někým, jestli se chcete vrátit zpět nahoru nebo být spuštěni dolu. Je zde mnoho vyžití pro každého.

 

Další atrakce s názvem „Nevis Swing – AJ Hackett Bungy“ je největší atrakcí svého typu na světě. Je postavena 160 metrů nad údolím což umožňuje velmi silný adrenalinový zážitek, při kterém letíte přes 300 metrů dolů při rychlosti dosahující více než 125 km/h. Cena se pohybuje od 175 do 195 dolarů (od 4 193 Kč do 4 673 Kč). Je zde také možnost vybrat si z mnoha stylů seskoků, ale věřím, že už samotných 300 metrů volného pádu je velmi silný zážitek.

Už cítíte ten adrenalin v krvi? Doporučuji shlédnout skvěle sestříhané video z atrakcí a doufám, že jsme Vám opět pomohli rozšířit obzor Vašich snů.

https://www.youtube.com/watch?v=l9m4cW2yxy0
http://www.newzealand.com/int/bungy/
http://www.newzealand.com/int/plan/business/shotover-canyon-swing/
http://www.newzealand.com/int/plan/business/nevis-swing-aj-hackett-bungy/

Inzerce