Pojďte se mnou dnes nahlédnout do rubriky Keepdreaming, ve které se podíváme na další fantastické vozidlo. Auto, které Vám dnes představím, má dle mého názoru naprosto jedinečnou osobnost. Myslím, že v automobilovém světě nenajdete ani vzdáleně podobnou duši té, kterou má tento krasavec. Jistě, dnes má svou konkurenci, ale žádné se nedaří tak perfektně spojit eleganci, krásu a jemnost s živočišnou dravostí a temperamentem. A není ani divu. Quattroporte bylo první s koncepcí sportovního čtyřdveřového auta.

Maserati Quattroporte na parkovišti rozhodně nepřehlédnete. A vlastně ani nevíte proč. Auto nemá agresivní tvary, které na sebe strhávají pozornost, ani do očí bijící barevná provedení. Že je obyčejné až nudné? Snad až příliš konzervativní? Jako by bez Neptunova trojzubce ani k Maserati nepatřilo. Ale počkejte, pořád nemůžete odtrhnout oči? Ta podmanivá elegance a styl. Krásné oblé tvary a táhlá křivka mizící nad zadními koly. Ano, i kdyby trojzubec chyběl, rozhodně nemůžete říct, že do rodiny Maserati nepatří.

Blížíte se k němu a srdce Vám buší čím dál více. Otevíráte dveře a nával emocí stále roste. Elegantní tvář vozu nezůstala jen venku. Jako byste se posadili ve Vaší luxusní vile kousek od italské Modeny. Sedíte ve velice kvalitní kůži, okolo Vás někdo nešetřil karbonem ani dalšími luxusními materiály. Ve středové části palubní desky dokonce vidíte čas na ručičkových hodinkách. Umělecké dílo, smíte jej vůbec nastartovat? Musíte!

S emocemi zdaleka není konec že? Zatím tichá elegance ani nedala tušit to, z čeho vám teď vstávají chloupky po celém těle. To co slyšíte je ostré jako hlas samotného Neptuna. Právě jste objevili další kousek jeho osobnosti. Nepopsatelný zvuk, který má původ kdesi před Vámi. Zíráte s otevřenou pusou před sebe a snažíte se pochopit, co se právěděje. Vážnou hudbu z rádia přeřvává hrom závislý na vaší noze. Hřmí a ustává podle toho, jak sešlapáváte plynový pedál. Už předtím bylo středem pozornosti, ale teď už ho sleduje, nebo přinejmenším poslouchá celé okolí.

Rozhlížíte se kolem sebe, volíte jízdní režim a pomalu vyrážíte. Adrenalin pracuje a máte strach sešlápnout plynový pedál. Velice klidně opouštíte parkoviště. Odbočujete na silnici a seberete všechnu svou odvahu. Tlačíte pravou nohu níž a níž. Hněv velkého Neptuna žene Vaše Quattroporte kupředu a Vy už víte, proč jsem na začátku mluvil o dravosti a temperamentu. Nestačíte ani mrknout a musíte brzdit na další odbočce. Vyjíždíte z města, z okénka vidíte západ slunce nad italským pobřežím. Klikatou silnicí se blížíte ke své vile a auto radostně kličkuje v serpentinách. I když má dvoje dveře navíc, vůbec mu to nevadí. Quattroporte je opravdové sportovní auto se vším všudy a něčím navíc.

Nebudu se zmiňovat o technických věcech. Maserati Quattroporte není o technice. Je o emocích. Stále stojíte na parkovišti a koukáte na něj. Byl to snad sen? Nebyl, právě jste se zamilovali!

http://www.maserati.com/maserati/international/en/models/quattroporte
http://www.auto.cz/maserati-quattroporte-ctyrdverovy-trojzubec-priostril-hrany-95914
http://carrrs.com/wp-content/uploads/2016/06/575e78368e08b.jpg
http://images.parkers.bauercdn.com/pagefiles/244457/interior-detail/1752×1168/e67b7729.jpg?mode=max&quality=90&scale=down
http://icdn-4.motor1.com/images/mgl/8pBgW/s1/2014-509644-maserati-ghibli-ermenegildo-zegna-edition-concept1.jpg
https://static.cargurus.com/images/site/2014/01/16/16/55/2014_maserati_quattroporte-pic-3569294946261294817-1600×1200.jpeg
http://s3.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2016/03/2016-Maserati-Quattroporte-GTS-1.jpg
http://www.carwallpapers.cc/wp/maserati/quattroporte/2016-gts-granlusso/Maserati-Quattroporte-GTS-GranLusso-2016-1920×1200-003.jpg
http://images.car.bauercdn.com/pagefiles/30909/zmaser-007.jpg
http://www.rdsautomotivegroup.com/wp-content/uploads/2016/01/JMW_4954-1.jpg

Inzerce