Hans Zimmer. Jeden z nejznámějších a nejuznávanějších skladatelů dnešní doby. Všichni ho můžeme znát ze skvělých filmů, jako například Batman, Lví Král, Gladiátor, Šifra mistra Leonarda a mnoha dalších. Tento člověk přinesl světu radost z hudby a doslova dodal cit každému filmovému trháku. Od člena kapely až po jednoho vynikající skladatele, který získal za svá díla spoustu Oscarů. Pojďme se v dnešním článku podívat na příběh tohoto německého velikána!

„Kdyby se stalo něco, kde bych už nemohl psát svou hudbu, zabilo by mě to. Není to jen práce. Není to jen koníček. Je to důvod, proč ráno vstávám.“

Hans Zimmer se narodil 12. září 1957 ve Frankfurtu nad Mohanem. Již odmala byl velmi zamilovaný do hudby. Při hraní se dostával do svého světa, kam mohl kdykoli utéct. Zimmerův otec zemřel, když byl ještě malí a možná právě proto byla hudba možným řešením jeho problémů. Během dospívání se za studiem přesunul do Londýna, kde vystudoval  školu Hurtwood House. Na  začátku pomáhal jako člen synthpopové skupiny The Buggles a od roku 1980 pracoval jako asistent skladatele filmových soundtracků Stanleyho Myerse. Nicméně samotný pokrok v kariéře se stal roku 1988, kdy napsal hudbu k filmu Rain Man. Za tuto hudbu byl již poprvé nominován na Oscara!

Zimmer je velmi uznávaný za souznění s kulturou, která se váže k danému filmu, a proto si každý připadá se snímkem tak dokonale spjat. Každý jeho soundtrack přináší určité pocity, které Vás naprosto zasadí do té správné atmosféry. Svým skvělým myšlením a bujnou fantazii stále vytváří jedny z nejlepších filmových soundtracků, které pokaždé doslova ohromí. Všechny tyto úspěchy stály opravdu mnoho námahy, ale Hans se nikdy ničeho nezalekl a ukázal, kdo tu má nadání pro skládání.

„Strávil jsem život zkoušením tvořit věci jednodušeji, protože jsem konečně zjistil, že složitost nenaplňuje srdce.“

Hans Zimmer je velmi uznávaný muzikant, držitel Oscara a několika zlatých Glóbů. Jeho nápady propojené se spoluprací svého skvělého týmu tvoří dohromady něco čemu dnes můžeme říkat pouze „hudba projevující cit a úžas“.

Inzerce