Proč spousta lidí ztrácí své cíle a celkově ve svém životě tápají a nevědí? Přeci každý by měl mít své vytyčené cíle a sny za kterými si chce jít. V dnešním článku se zaměříme přesně na tento problém a pokusíme si vysvětlit, proč lidé zahazují své cíle.

Každý bychom měli mít větší cílevědomost bez ohledu na čas, který nás v dnešním světě velmi tíží. I pouhé zavržení plánu kvůli ,,zbytečným “ věcem oproti našemu cíli nám velmi snižují naši touhu něco dokázat. Tyto věci většinou známe v podobě lenosti, špatného počasí, náladě, náhlého plánu s přáteli, které není určitě k zahození, nicméně by se nic nemělo přehánět. Pokud máme sen, tak mu musíme věnovat čas a pracovat na něm každičký den. Naše motivace tento sen povede postupně k dokonalosti a ukáže nám náš vlastní posun, ale to není jednoduché. Posun se nebude dít, pokud na něm nebudeme pracovat, ba naopak začneme žít ve stereotypu.

,,Není pravda, že máme málo času, avšak pravda je, že ho hodně promarníme.“

Je smutné uvědomit si, že většina lidí nenásleduje své cíle, jen kvůli jeho dlouhé trase naplnění, nebo kvůli sebepodceňování. Každý známe slova jako ,,Tohle nemůžu zvládnout“ či ,,Je toho moc“, ale pravda je naprosto jiná. Dokážeme cokoli s naší vytrvalostí! Naše výdrž předchází k našemu úspěchu. Každý něco chceme přeci. Svůj vysněný dům, auto, život, jenomže to vše záleží na našem postoji. Není žádná hranice našich cílů a snů, pokud si za nimi opravdu jdeme. Člověk může dokázat cokoli, ale musí mít ve své činy víru a jít si za svým vytouženým snem den co den bez zbytečných přestávek. Naše cílevědomost se dá přirovnat k univerzálnímu klíči. Zapadne do jakýchkoliv dveří si jen zamaneme, jenomže do dveří se také musíme opřít k jejich otevření. To tzv. opření je naše cílevědomost. Je to ten zásadní krok, který nás vede a který nám na konci ukáže na které straně dveří se nacházíme. Jestli stále na té stejné, nebo jsme se přesunuli na druhou stranu a jsme šťastnější.

,,Tvým úkolem v životě není překonávat ostatní, ale sám sebe.“

Problém lidí s cílevědomostí je jednoduchý. Jsou to pochyby. Naše pochyby o tom, co děláme, nebo jak se snažíme a jestli to dokážeme. Říkáme si ,,Je to vůbec správné a má to smysl?“. Vždy přijdou věci, které naši přebytečnou aktivitu sráží k zemi. To samé platí u neúspěchu, ale to není důvod věci zahodit a nepokračovat. Naopak by nás měli vést a motivovat k tomu abychom opět vstali a pokračovali. Je jednoduché pochybovat o svém konání, ale pravé umění je v sebe věřit a svým snům a své práci věřit na 100%. V závěru tohoto počínání člověk zjistí, že si svůj život vychutnává a nepřežívá ho. A o tom by měl život být, tak proč zahazovat své sny kvůli nedostatku motivace a výdrže? Je jen na nás jakým způsobem budeme fungovat. Každý z nás může dosáhnout vrcholu. Prvého vrcholu, který si stále představujeme. Naše motivace, píle a cílevědomost nás na tento ,,vrcholový cíl“ dostane.

Cíl může být velmi dlouhý, jako dlouhá cesta jejíž konec nevidíme na horizontu, ale každá cesta někdy končí. Stejně jako každý cíl má někde své uspokojení, a proto je důležité být stále rozhodnutý a naplno pracovat na svých schodech za lepším životem.

,,Myšlenky jsou kořeny všech úspěchů. Vše začíná rozhodnutím.“
Inzerce