Myslím, že v každém z nás ještě stále zůstává kus dítěte. Výjimkou nejsme ani my v naší redakci. A i když se všemožně snažíme tuto duši rozverného dítka skrýt za maskou pilných studentů či svědomitých zaměstnanců, čas od času musíme i my popustit otěže naší fantazii a dopřát té dětské části v nás trochu radosti.

A tak jsme se rozhodli náš nedávný redakční meeting tak trochu zpestřit a navštívit nově otevřené hračkářství Hamleys v Praze Na Příkopech. Asi si říkáte, že dojít se podívat na hračky, není moc velké zpestření, ale Hamleys není jen tak obyčejné hračkářství. Hamleys totiž můžeme nazvat splněným snem všech dětí a možná i noční můrou většiny rodičů, které tam své děti doprovází. Jelikož dostat dětskou duši z tohoto ráje není vůbec snadné.

Se založením tohoto „ráje hraček“ je spojen zajímavý příběh. Historie sahá až do roku 1760, v té době začal William Hamley v Londýně prodávat hračky. Cínové vojáčky, hadrové panenky atd., všechny tyto hračky měly jediný účel, rozesmát a potěšit dětská srdce. Williamovým snem ale bylo mít nejzábavnější hračkářství na celém světě. Vysnil si obchod s hračkami, kde by si každý den užívali zábavu rodiče i děti. A tento sen se mu splnil. A přímo na londýnské Regent Street otevřel největší dům s hračkami na světě. Tento sedmipatrový dětský ráj plný hraček a zábavy je po právu stále jednou z hlavních turistických atrakcí Londýna.

V současné době Hamleys působí i daleko za hranicemi Anglie, své obchody má ve více než dvaceti zemích světa a mohli bychom říct, že se stal takřka globálním fenoménem. Prodejny se mohou pochlubit tisíci různých hraček, od vzdělávacích až po ty nejbláznivější. Jedinečný koncept této společnosti svůj úspěch ovšem nezaložil jen na prodeji hraček, ale především na jejich unikátní prezentaci přímo „v akci“. Mnoho hraček si totiž děti mohou vyzkoušet přímo na místě, pohrát si se stavebnicí, svést se na tobogánu, nebo se jen pomazlit s obřími plyšáky. Je to opravdu místo, kde hračky ožijí přímo před vašima očima.

A nyní se tento zázračný, barevný svět plný hraček otevřel i ve střední Evropě, a naštěstí pro nás, dokonce v našem hlavním městě. Ohromný prostor plný plyšových, plastových, tútajících, mluvících a zvonících hraček, tobogán, kolotoč, jako z pohádky a rozzářená dětská očka všude, kam se jen podíváš. Zkrátka dvě poschodí plná radosti, tak přesně to jsme při naší návštěvě objevili v pražské pobočce obchodního domu Hamleys. Většina z vás jistě viděla legendární film Sám doma 2, kde malý Kevin navštíví nádherné hračkářství pana Duncana. Ano, tak přesně takto se budete cítit, když vejdete do prodejny Hamleys, jako Kevin, když objevil „Duncanovu truhlici hraček“, jako Alenka v říši divů, jako dítě, kterému se splnil jeho sen. Je to místo s jedinečnou atmosférou a myslím, že ani nemusím dodávat, že se nám odtud opravdu nechtělo domů.

http://www.hamleys.com/czech_republic/explore-index.irs
http://www.fitmami.cz/fitmami/clanky/zajimavosti/817-zabava-zacina-na-detskem-vikendu-v-hamleys

Inzerce