Dámy, která z vás kdy nesnila o tom večeru, kdy Vás drahý zavede na svíčkami ozářenou střechu toho největšího domu ve městě. V tu chvíli se pro Vás zastaví čas a vy si přejete, aby tento překrásný okamžik nikdy neskončil. Oblečena do dlouhých šatů procházíte uličkou posetou růžemi až na samý okraj, kde se Vám rozprostře jako na dlani výhled na světélkující město. Plamínky svíček lehce planou a opodál se rozehraje romantická sonáta houslí. Připadáte si jako v pohádce? Ten nejkouzelnější moment však přijde vzápětí.

Poklekne.

Jednou rukou drží tu vaši a ve druhé tiskne zcela malou, červenou krabičku. Ten moment je tu.

Tento ikonický prsten nese název Tiffany Setting a v lednu tohoto roku oslavil své 130 výročí. Stal se tak nejslavnějším zásnubním diamantovým prstenem všech dob. A proč se tento symbol lásky dá najít pouze u Tiffanyho?

Mistři řemesla ručně brousí a tvoří každý prsten podle jedinečné tradice dokonalé kvality. Výsledkem je zásnubní prsten s typickou korunkou, který přesahuje základní diamantové kritérium 4C (clarity – čistota kamene, carat – hmotnost, color – barva, cut – brus). Tiffanymu pátému „C“ (certifikát) tzv. Presence, je přikládána navíc ještě významná investiční váha.

Výroba takového prstenu může trvat až rok. Na Tiffanyho prsten si však stojí za to počkat. On totiž nakupuje své diamanty v surovém stavu, aby byl zajištěn etický původ z prověřeného dolu. Pro zachování osobitosti celého procesu je poté většina kamenů broušena přímo u Tiffanyho v supermoderních výrobních prostorách.

A co takhle na návštěvu do Pařížské ulice v Praze, podívat se na tento skvost osobně? Pražský butik má dvě patra. V přízemí jsou briliantové šperky – zásnubní a snubní prsteny, také celé kolekce, například Tiffany Celebration. Z této kolekce můžete vybrat prsten k narození dítěte nebo k oslavě důležitého životního jubilea. Najdeme zde i  vzácné žluté brilianty a mořské perly.  V prvním patře najdete pánskou kolekci, kožené výrobky a aktuální kolekce zlatých a stříbrných šperků.

Pánové, už víte který?

http://parizskaulice.cz/
https://ohmybeautifullife.wordpress.com

Inzerce