Chtěli byste se podívat na nová místa, ale máte pořád spoustu důvodů proč se tam nevydat? Pokud ve vás dřímá skrytá touha cestovat, ale nedokážete se dostatečně odhodlat, sebrat se a vyrazit na cesty, možná vás přesvědčí některý z následujících důvodů.

Poznání

Jasně, hlavním důvodem cestování je poznání nového místa, kultury, lidí a tak dále. Během cestování se můžete seznámit s úžasnými lidmi z celého světa, pokud třeba zkusíte navázat kontakty v hostelu nebo na rušných turistických místech, dost často se vám povede narazit na lidi, kteří mají podobné zájmy jako vy. No minimálně budou sdílet vášeň pro cestování. A uznejte sami, mít přátele, či známe po světě, to je k nezaplacení.

Formování osobnosti

Víte, v těch pohádkách co jste četli jako děti, kde maminka napeče Honzíkovi buchty, zabalí je do ranečku a vyšle ho do světa na zkušenou, v sobě mají více moudrosti, než se mohlo na první pohled zdát. Když se sami vydáte do cizí země, tak se budete muset spolehnout především sami na sebe. A to teprve zjistíte, jak silný máte charakter, panečku. A když už budete na cestách sami, začnete najednou slyšet váš vnitřní hlas – tak pozorně poslouchejte, třeba se o sobě dozvíte něco nového (a o tom to je, poznat nejdříve sám sebe). Navíc se dozvíte spoustu nových věcí, informací a názorů, které postupně mohou pomoci zformovat vaši osobnost.

Komfortní zóna

Každý máme tu hranici někde jinde. Ale při cestování ji pravděpodobně překročíme všichni. Někdo může “bojovat” už jen s myšlenkou na cestování, někdo se překoná při nástupu do letadla. Někdo zase při poznávání nových lidí. Ale vždycky, když se přinutíte vystoupit ze svého pohodlíčka, budujete si svoje vnitřní odhodlání, sílu a disciplínu. A příště to pro vás bude jednodušší, hranice se posunou.

Výmluvy

“Teď na to není vhodná doba, možná za rok.” Vážně? Kdy jindy chcete začít, když ne teď? Teď je přece stejně dobrá doba jako kdykoliv jindy, protože nemůžete vědět, co bude zítra, natož za rok. Tak se nevymlouvejte a jestli alespoň trochu toužíte po cestování, tak práskněte do bot!

Opravdu chcete být jen na jednom místě, když máte k dispozici celou planetu? Vždycky existuje cesta. Vždycky se to dá nějak zařídit.

Začněte cestovat a začněte hned teď! Jestli je ve vás aspoň kapička dobrodružství, přestaňte hledat výmluvy, proč se to právě teď nehodí, proč to za rok bude lepší, protože to tak nebude. Proto jestli v sobě máte touhu vidět nepoznané, seberte odvahu a vyražte.

http://sandierpastures.com/wp-content/uploads/2015/10/budget-travel.jpg

http://travelsassociates.com/images/slide1.jpg

Inzerce