Město, které leží v zemi drogových kartelů a zločinců ze Spojených států. Alespoň tak nám Mexiko líčí Hollywood. Já si ale myslím, že nám Mexiko může nabídnout mnoho zajímavějších věcí. Je turisticky velice zajímavé a určitě je atraktivní i pro dlouhodobější pobyt. Mexiko má bohatou historii, mnoho památek a chráněných přírodních oblastí a v neposlední řadě, je pro nás exotickou destinací, která láká už jen svou polohou a svým podnebím. Dnes se podíváme na jihozápadní pobřeží do státu Guerrero, kde leží město s asi 700 000 obyvateli, Acapulco.

Jako většina mexických měst, i oblast Acapulca byla obydlena dlouho před příchodem španělských kolonizátorů. Nicméně důležitý přístav z Acapulca udělali až Španělé, kteří přišli do místní zátoky v roce 1512. Byl to jediný přístav nového světa, kam mohli připlouvat obchodní lodě z Asie. Acapulco mělo tedy veliký strategický i hospodářský význam. Když se Mexiko v roce 1827 vymanilo ze Španělského vlivu, ztratilo svůj obchodní význam. Dalšího rozkvětu se město dočkalo až ve dvacátých letech dvacátého století, kdy sem byla postavena zpevněná silnice z Ciudad de Mexico, a do města začali jezdit bohatí Mexičané. Hollywood zde natočil několik filmů a po dokončení mezinárodního letiště se z Acapulca stala oblíbená turistická destinace.

Acapulco láká turisty především svými nádhernými plážemi. Pobřeží se ve městě dělí na tradiční severní část a novější jižní část, rozdíl mezi nimi je vydět především na hotelech, které zde stojí. Severní část je poseta hotely v mexickém stylu, zatímco na jižní straně stojí novější výškové budovy. Dalším velikým lákadlem je místní noční život. Tím je Acapulco doslova legendární. Nočnímu životu přeje i přístav, ve kterém od listopadu do dubna pravidelně kotví luxusní výletní lodě společností Ocean Star Cruises, Princess, nebo třeba Crystal. Barů je zde mnoho, jsou u hotelů, v ulicích nebo u ulice Costera, kde se nachází zóna plážových barů. Když se Vám podaří přežít bouřlivou noc, můžete si naplánovat trochu sportovních aktivit. Zátoka přeje vodním sportům, hlavně potápění, šnorchlování a rybaření. Je zde i golfové hřiště, a pro mírnější sportovce se určitě najde nějaká procházková trasa městem, nebo jeho blízkým okolím.

Nejzajímavější historickou památkou je pevnost San Diego „El Fuerte de San Diego“, která byla původně postavena v roce 1616 na obranu proti pirátům. Dnes je zde muzeum historie „Museo Histórico de Acapulco“, které ukazuje historii až po vyhlášení Mexické nezávislosti na Španělsku. K seznámení se s místní flórou můžete využít místní botanickou zahradu, nebo obrovský rodinný park „Parque Papagayo“. V Acapulcu je i malá zoologická zahrada a spoustu zážitků nabídne zdejší aquapark „CiCi Acapulco Magico“ kde, mimo klouzaček, tobogánů a dalších vodních atrakcí, najdete i delfíní show.

Acapulco je jedním z nejvíce vzrušujících měst na světě. Má perfektní polohu, ví co turistům nabídnout a lehce se sem cestuje. Jen si myslím, že dovolená by musela trvat aspoň rok, abyste poznali všechny krásy tohoto města.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Acapulco
http://en.wikipedia.org/wiki/Acapulco
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mexiko
http://www.tripadvisor.cz/Tourism-g150787-Acapulco_Pacific_Coast-Vacations.html
http://www.acapulco.com/en/

Inzerce