Willard Christopher Smith Jr., známý jako Will Smith se narodil 25. 9. 1968 ve Philadelphii. Narodil se jako druhé dítě ze čtyř, rodičům Caroline a Willardovi Smithovým. Už v dětství dostal, díky svému šarmu, přezdívku „Princ“.

02 03

„Lidé, kteří nedokázali to, co chtěli, ti budou říkat, že nic nedokážeš ani ty.“

Když mu bylo 12, začal rapovat na ulicích. O čtyři roky později se setkal s Jeffem Townesem, se kterým začal hrát po clubech jako duo DJ „Jazzy Jeff and the Fresh Prince“. Jejich nahrávky slavili úspěch. V roce 1988 dostal Will cenu Grammy za nejlepší rapové vystoupení. Úspěch si užíval, do dvaceti let vydělal okolo milionu dolarů, procestoval půl světa a utrácel za všechen možný luxus.

04 05

„Pokud nejsi při mně, když se trápím, nečekej, že tě budu chtít při sobě, v době mého úspěchu.“

I když hudební kariéra slibovala veliké úspěchy, Will chtěl zkusit něco jiného. To se mu povedlo po roce 1989, kdy se setkal s Bennym Medinou. Společně začali natáčet seriál „Fresh Prince“. Série měla 6 sezón a od samého začátku byla hodně úspěšná. Zrodila se herecká hvězda Will Smith.

06 07

„Věci, které pro mě měly největší hodnotu, jsem se nenaučil ve škole.“

Will začal hrát i ve filmech. Účinkoval například v „Bad Boys“ – Mizerové, „Men in Black“ – Muži v černém, „I, Robot“ – Já, robot, „Hitch“ – Hitch: Lék pro moderního muže, Hancock a mnohých dalších. Dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější americké herce.

08 09

„Nedovolte, aby lidé, kteří pro vás dělají tak málo, řídili vaše pocity a emoce tak hodně.“

„Miluji legraci. Rád dělám vtipy a bavím lidi a myslím, že diváci to z mých filmů poznají,“ říká Will Smith a dodává: „Nemám rád stres. Lidé mají v životě tolik stresu, že strávit pak hodinu a půl v kině by pro ně mělo být jako závan čerstvého vzduchu.“

10 11

„Pokud neděláte něčí život lepší, pak marníte čas.“

Will je podruhé ženatý a má dohromady 4 děti, respektive 3, jednoho syna Jacoba Christophera Smithe dali k adopci do České Republiky. Will se pohybuje v různých uměleckých odvětvích a sám říká, že chce dělat všechno možné. Po premiéře filmu Men in Black žertoval, že chce být prvním černým prezidentem Spojených států, to už nestihne, ale kdo ví, třeba bude další.

12

„Být realistický je nejčastější cesta k průměrnosti.“

 

„Já nevím, co je přesně mým posláním, ale chci tu být pro vyšší smysl. Snažím se prostě být jako největší lidé, kteří kdy žili.“

http://kazdydenscitatem.cz/tag/will-smith-citaty/
http://www.csfd.cz/tvurce/27-will-smith/
http://zivotopis.osobnosti.cz/will-smith.php
http://cs.wikipedia.org/wiki/Will_Smith

Inzerce