Byl prosinec roku 1969, za oknem se sypal bílý sníh a do Štědrého dne zbývalo jen pár dní. Tehdy šestnáctiletý Michael Kittredge ale ještě neměl dárek, který by dal pod stromek své mamince. Neměl žádné peníze a nevěděl si rady, čím by jí udělal největší radost. Pak ale dostal nápad. Vyrobí jí dárek sám! Sesypal na hromadu všechny voskovky, které našel v penálu a v hrnci na plotně je rozpustil. Rozteklou hmotu nalil do prázdného kartonu od mléka, který objevil v kuchyni a přidal knot, který vytáhl ze staré svíčky. Tehdy ani netušil, že právě vytvořil první produkt, který později nadchne celý svět a přinese mu neuvěřitelný úspěch. Vonnou svíčku!

První úspěch na sebe ale nenechal dlouho čekat. O pár dní později přišla k nim domů na návštěvu sousedka, a když viděla na stole tuto neobyčejně vyhlížející svíčku, požádala Michaela, zda by jí ji neprodal. Tak Michael utržil první dolar. Byl z něj tak nadšený, že okamžitě běžel do drogerie a koupil krabičku parafinu. Vyrobil další dvě svíčky, jednou konečně obdaroval maminku k Vánocům a druhá se mu opět podařila prodat. Z tohoto zájmu měl velkou radost a rozhodl se, že toto je cesta, po které se vydá.

Nejprve jeho svíčky kupovali jen přátelé a sousedé, ale později se z koníčka stalo opravdové podnikání. Jeho výrobní halou byla kuchyně a z garáže se stal sklad, který od podlahy až po strop zaplnily krabice s originálními svíčkami. Od rána do večera odléval a balil svíčky a poté je jezdil prodávat. Zájem o ně začal tak stoupat, že domácí prostředí bylo pro výrobu moc malé. Michael tak svůj byznys přestěhoval do bývalých papíren v Massachusetts. Zde si najal pár zaměstnanců a jeho společnost s názvem Yankee Candle se začala pořádně rozvíjet.

O pár let později již nestačily ani tři patra bývalé papírny, a tak se Michael Kittredge začal rozhlížet po nových prostorech. A tak se v srpnu roku 1983 přesídlila výroba do South Deerfieldu. Otevřena zde byla i nová podniková prodejna a netrvalo dlouho, a svíčky Yankee Candle zcela ovládly i zdejší trh. Zákazníci rychle pochopili, že se nejedná o jen tak obyčejné svíčky. Svíčky Yankee Candle jsou zaměřeny především na jedinečnost, která spočívá v nepřeberném množství vůní. Jsou vytvářeny z přírodních extraktů a esenciálních olejů a na jejich výrobě se podílejí skuteční experti, kteří jednotlivé aroma zdokonalují po celé roky.

Tak mohou vzniknout vůně, ze kterých si vybere opravdu každý. Sladké, exotické, osvěžující, orientální, zkrátka naprosto pohádkové. Tak rozmanitou nabídku vůní bychom opravdu hledali málokde. Vůně vanilkových dortů, vánočního cukroví, domácí citronády, mořského přístavu anebo vůně letní noci. Jediné zapálení knotu vás dokáže přenést kamkoliv si budete přát.Yankee Candle není specifická ale jen svým aroma. Běžné vonné svíčky „vyvoní“ než se nadějete, ale toho se u Yankee Candle vůbec nemusíte bát. Nejen, že svíčka prakticky neubývá, ale voní okamžitě po zapálení a ještě dlouhou dobu po jejím sfouknutí.

V současné době je značka Yankee Candle nejproslulejším výrobcem aroma svíček na celém světě. Má bez mála 18 000 obchodů v USA a své svíčky distribuuje do více než 23 evropských zemí. Tato neuvěřitelně úspěšná značka si ve světě zkrátka dokázala vybudovat pevné místo na slunci, a to vše začalo „pouhým“ vánočním dárkem pro maminku.

http://www.yankeesvicky.cz/o-znacce.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Yankee_Candle
http://www.yankeecandle.com/about-us/yankee-candle-story
http://www.yankeesvicky.cz/nas-pribeh.html

Inzerce