Říká se jí královna potisků. Pochází z Řecka, ale osudným se pro ni stal Londýn. Chtěla studovat architekturu, ale nakonec ji celým životem provází design. Proslavila se především díky svým jedinečným extravagantním modelům, které jsou tvořeny pomocí digitálního tisku. Módu dle Mary Katrantzou můžete buď milovat, nebo nenávidět. Já se rozhodně přikláním k té první variantě!

Výrazné barvy, extravagantní střihy a nevšední vzory. To vše charakterizuje tvorbu módní návrhářky Mary Katrantzou. Narodila se roku 1983 v Aténách a již odmalička se pohybovala v uměleckém prostředí. Oba její rodiče se věnovali designu.

Mary odjakživa projevovala umělecké sklony zděděné po rodičích. Rozhodla se proto odjet do USA, kde studovala na Rhode Island School of Design. Původně studovala architekturu, ale během studijního pobytu v Londýně ji okouzlilo zcela jiné odvětví. Stejně jako její rodiče se Mary nadchla pro svět designu. A na prestižní škole Central Saint Martins College of Art and Design v Londýně vystudovala obor textilní design.

Během studií v Londýně se Mary začala zajímat o různé formy digitálních výtisků. Tento moderní druh umění jí nadchl natolik, že svůj první výtvor představila hned na univerzitní absolventské show v roce 2008. Zde překvapila veřejnost vlastnoručně navrženou sadou šperků, z nichž některé byly vytvořeny pomocí digitálních výtisků. Tato sada měla velký úspěch, byla něčím novým, neotřelým, unikátním. Byla přesně tím, co Mary chtěla vytvořit. Od té doby se digitalizace stala jejím velkým spojencem.

Ve stejném roce, tedy v roce 2008, Mary Katrantzou oficiálně představila na fashion weeku v Londýně svou módní značku. Její modely doslova nadchly svět.

V čem je její tvorba tak výjimečná? Každý model vás přenese na zcela jiné místo, do jiné doby, do jiné atmosféry. To vše se děje díky jedinečným potiskům velmi kvalitních látek, ze kterých jsou modely šity. Nejčastěji pocházejí z dílny Mary Katrantzou večerní šaty či koktejlky, ale nebála se ani spolupráce se sportovní značkou Adidas. Pomocí digitálního tisku dokáže Mary přenést na oblečení vše, co ji právě napadne.

Vzorům se meze nekladou! V jedné kolekci byly zobrazeny její dětské představy o oblékání, v jiné byly zachyceny pohlednice z cest. Při pohledu na ně se tak můžete ocitnout v japonských zahradách či řeckých chrámech. Jiné šaty vám umožní vyhlédnout z okna do parku plného květin nebo vás pozvou k prostřenému stolu.

Oblečení od Mary Katrantzou vždy bezpečně poznáte. Snoubí se v něm genialita s originalitou, extravagantnost se vkusem, novodobost s historií. Dramatické vzory, které vás přenesou do říše divů, to už navždy bude rukopisem řecké bohyně potisků Mary Katrantzou.

https://www.marykatrantzou.com/
http://www.backstagetales.com/beauty-according-to-mary-katrantzou/
http://noglitternoglory.com/2013/06/26/mary-katrantzou-resort-2014/
https://popupblog.co.za/2014/07/
https://www.moda.cz/a/kralovna-vzoru-mary-katrantzou–17378
http://stylecab.com/stylescoop/everybodys-talking-about-mary-katrantzou/
http://weirdstyle.org/2013/07/resort-2014-mary-katrantzou/
http://modamadison.com/2014/04/30/sneak-peek-mary-katrantzou-for-adidas/

Inzerce