Americká klasika, která byla poprvé představena v roce 1964 v New Yorku. Tento sedan, společnosti Ford Motor Company, byl prvním z řady sedanů známých jako „Pony car“ a tím inspirací pro mnoho dalších automobilek. Automobil byl vyrobený podle amerického stíhacího letounu P-51 Mustang. Ford Mustang byl nejúspěšnějším počinem automobilky Ford od legendárního modelu A.

Letos automobilka Ford představila šestou generaci této klasiky. Ford Mustang 2015 si zachoval tradiční design, i když prošel poměrně výrazným faceliftem. Stále upoutá pozornost na dálku a dostatečně ukazuje, že nejde o jen tak nějaký automobil. Dlouhý čumák a boule na kapotě dává tušit obrovský motor. Celkově nový Mustang vypadá dravě, i když má oproti starším modelům jemnější linky.

Interiér vozu vypadá tak, jak se dá od sportovního sedanu čekat. V základní verzi neohromí žádným extra komfortem. I když je otázka, jestli zde luxusní interiér potřebujete. V Mustangu se má hlavně pevně držet volat a občas tahat za řadicí páku. Ale na druhou stranu to není ani nic špatného. Interiér zkrátka neohromí, ale ani neurazí. Samozřejmě si můžete připlatit mnoho prvků.

Motorizace Mustangu začíná na výkonu 310 koní. Což je hlavní důvod, proč si Mustanga pořídit. Nejsilnější motor má výkon 435 koňských sil a jde o 5 litrovou V8. Je skoro jisté, že ať už si vyberete ten nebo ten, tak bude vydávat krásný zvuk a dostatečný výkon, aby bylo auto dostatečně živé.

Cenově je Mustang tak trochu rodinné auto. Nejslabší model začíná na zhruba 400 000 Kč. Nejsilnější je pak k mání od 614 000 Kč. Velkou nevýhodou je, že se u nás vlastně nedá koupit, takže si ho musíte nechat poslat z USA.

Všechna negativa ale nemůžou zkazit dojem z vozu, protože jde o klasiku. Mustang má mnoho fandů a já patřím mezi ně. Mustang je prostě srdcová záležitost. Podle obrázků můžete ohodnotit sami, jak se nová generace povedla. Všem, kteří se v něm už vidí, přeji mnoho úspěchů, ať se v něm co nejdříve svezete.

http://www.ford.com/cars/mustang/
http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Mustang
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ford_Mustang

Inzerce