Máme tu vynikající příležitost představit Vám v pořadí již 3. rozhovor s velmi výjimečnou osobností. Jde o dámu, která nejen že je krásná, tak je ale i velice chytrá. Slečna Andrea Gregůrková je ve svých 22 letech úspěšnou podnikatelkou v oblasti matematiky. Proto jsme velmi nadšení, že Vám můžeme představit další rozhovor právě s ní.

„Představení“, řekněte nám něco o sobě.

Dobrý den, jmenuji se Andrea Gregůrková (22 let) a mou vášní je matematika.

V Brně jsem založila doučovací centrum Matematix, které pomáhá studentům s matematikou.

Již šestým rokem se věnuji její výuce, specializovanému školení lektorů, jak vyučovat, tvorbě nových vzdělávacích materiálů, atd.

Povaha: Ambiciózní, vůdčí, extrovertní

Znamení: Beran

Místo pobytu: Brno

Koníčky: Osobní rozvoj, setkávání se s novými lidmi, móda

To co děláte, začalo jako spontánní nápad nebo jste se k tomu postupem času dopracovala?

Tohle je pro mne velmi příjemná otázka. Protože se vracím myšlenkami až na svoji ZŠ, kde jsem měla možnost se od šestého ročníku soustředit výhradně na přírodovědné obory. Jakožto studentka se samými jedničkami jsem reprezentovala školu i na různých matematických olympiádách, kde jsem získala ocenění na krajských i republikových místech. Nastoupila jsem na střední školu a znalostní rozdíly mezi spolužáky se velmi silně začaly projevovat. Jednoho dne v prváku mě moje spolužačka poprosila, jestli bych ji mohla doučovat. Pro mě to byla naprostá samozřejmost, řekla jsem ano. Pak se zeptala druhá, třetí, a tak se začal psát můj velký lektorský příběh.

Jaké byly vaše začátky?

Začátky byly skvělé. Poháněla mě dopředu vášeň a ta možnost, že můžu pomáhat ostatním. Poté, co jsem doučovala svoje spolužáky a opravdu jsem s nimi trávila dost svých volných odpolední. Mohli jsme se doučovat po vyučování ve škole, kde byla k dispozici plně vybavená třída s tabulí a křídami a také učebnice jsme měli stejné.

Postupem času jsem získala stále více dovedností a sebevědomí. Proto jsem si napsala inzeráty, že vyučuji matematiku a rozvěsila si je po škole. Toho si všimla i moje třídní paní učitelka a nabídla mi, zda si chci dát i reklamu do rozhlasu. Marketing jsem tedy měla perfektně zmáknutý 😉

Ale samozřejmě nebylo to jen tak, začali se mi ozývat i starší studenti a já jsem v té době nebyla kompetentní doučovat starší studenty k maturitám, přeci jen jsem byla pořád v prvním ročníku.

A tak jsem se domluvila s matikáři na škole, zda můžu chodit na jejich volitelné doplňkové odpolední semináře pro 3.- 4. ročníky a tak jsem se učila a neustále zlepšovala.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro Váš úspěch?

Většina mých přátel si myslí, že to, co mám dnes, se stalo ze dne na den. A nebo si říkají, jo ona je ta chytrá, jí matematika vždycky šla. Ale takhle to není. Matematix byl stvořen ze soustavné tvrdé práce a zároveň s myšlenkou, že pořád je kam růst. A pro mě osobně je klíčová věta „že něco nejde“ … já ji totiž nerozumím 🙂 Nevím, co znamená, že to nejde.

 

Jsem tvrdohlavý beran 😉 který věří sám v sebe, že to dokáže. A já jsem prostě jen chtěla udělat matematiku atraktivnější, aby se jí lidé nebáli. Důležité je vytrvat a jít si za svým. Když se budete totiž řídit všemi radami od ostatních, budete na tom přesně tak jako oni. A to s myšlenkou změny nešlo skloubit, a proto se řídím tím, co považuji za správné, a to v pracovním i osobním životě. A rozhodně ne tím, co si myslí většina, protože většinový názor nemusí být správný.

Jaké vzdělání jste získala a jaký je Váš názor na tradiční vzdělávací systém?

Studovala jsem dva roky na Provozně ekonomické fakultě – Mendelova univerzita v Brně. Nicméně, znalosti nabyté po složení zkoušek jsem nemohla ani z části využít prakticky ve svém životě. Což bylo hlavním důvodem studium dobrovolně ukončit.

Asi jsem už z části odpověděla. Mrzí mě, že náš školní systém je úplně odtržený od reality, od firem od praktického využití. Byť se školství snaží neustále zapojovat více a více novinek, tak propojení nevzniká.

Pořád se držíme toho, že se jdeme učit z knížek, abychom pochopili, jak to reálně funguje, ale přece ten směr je naprosto opačný. Prvně to nějak funguje a teprve potom, je to zaspáno do skript.

Dnešní děti, nejsou schopny chápat věci v souvislostech a svoje znalosti používat. Moje rada zní: „To, co se jednou naučíš, hned používej.“ A to je také to, co Matematix dělá diametrálně odlišný od ostatních vzdělávacích center.

Jaký je podle vás rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

Abych tohle mohla vyhodnotit, je důležité si definovat, co je to ten úspěch. Já úspěch chápu jako naplnění našich představ a přání, která sami máme, které jsme si stanovily. Například muže, který má za cíl zabezpečit rodinu a být tátou se správnými hodnotami a opravdu takový je, tak já vnímám jako úspěšného člověka. A nebo nadnárodního ředitele nějaké firmy, který ji chce rozšířit po celém světě a opravdu se mu to daří, tak i jeho vnímám jako úspěšného, byť třeba není tak dobrým tátou.

Když to tedy shrnu, tak úspěšný člověk je takový člověk, který žije naplněný život, který on sám chce žít a dává mu smysl.

Co byste udělala jinak, kdybyste začínala znovu od nuly?

Asi bych mnohem více vystupovala ze své zóny komfortu, protože ta naše splněná přání jsou tam venku.

Nepřipadáte si oddělená od průměrné společnosti v důsledku vašeho úspěchu?

Rozhodně nepřipadám, protože cílem není být tam někde jinde. Ale být tu pro ostatní kdykoli k dispozici.

Je naprosto logické, že se se všemi lidmi nedá bavit o všech tématech, ale se mnou by si taky nikdo nepopovídal o rybaření 🙂

Jaký postoj zaujímáte k překážkám?

Překážky máme v životě, abychom se stávali lepšími. A v případě, že se nám některé překážky opakovaně vrací, tak to znamená, že jsme se dostatečně neponaučili, a proto je nezbytné, abychom si tím prošli znovu. Pro mě je to výzva, neboť vždycky jste dost dobří na to, abyste byli lepší!

Odkud čerpáte inspiraci a máte nějakého hrdinu/vzor?

Tohle je také naprosto nádherná otázka. Děkuji za ni. Inspiraci dostávám od každého člověka, s kterým se kdy potkám na své životní cestě. Každý je totiž učitelem a od každého si mám co vzít.

Také nedám dopustit na knihy. Moji nejoblíbenější je Leadership a sebeklam – jak se dostat ven z krabice.

Jaké jsou vaše další sny a vize?

Moje vize v pracovním životě je rozšířit naši unikátní metodiku doučování po celé republice, aby mohl být Matematix dostupný opravdu všem studentům a udával nový trend ve výuce.

V mém soukromém životě je mým přáním mít šťastnou zdravou rodinu. Zároveň mým snem je cestovat po světě a poznávat nepoznané.

My velmi děkujeme za tak energické odpovědi. Byl to skvělý koncentrát inspirace a hlubokých myšlenek. Zároveň šlo však o jednoduché životní pravdy, kterých pokud se budeme držet, budeme mít naplněný život.

Já osobně miluji učit se od úspěšných lidí a jejich pohledu na věc. Je skvělé, že máme tuto možnost.

Věříme, že Vás, naše čtenáře, rozhovor inspiroval tak jako nás! Je fantastické, jak se úspěšní lidé na věci dívají.

http://matematix.cz/

Inzerce