Paul Walker byl velmi známý americký herec, který nejvíce proslul svou rolí ve filmové sérii Rychle a zběsile. Dnes si přiblížíme jeho životní cestu tímto příspěvkem.

Paul Walker, přesněji Paul William Walker IV., se narodil 12. září 1973 v Kalifornii. Jeho otec byl podnikatel v oblasti stavby kanalizace a dvojitým držitelem ceny Zlatá rukavice. Matka byla modelkou. Jeho rodina byla irského, anglického a německého původu. Vyrůstal v blízkosti Los Angeles v San Fernando Valley. Svou hereckou kariéru odstartoval již jako batole, když účinkoval v televizní reklamě na Pampers. Od dvou let se pod vedením rodičů začal věnovat modelingu.

„Žiji způsobem: Běž a někým se staň, nebo zůstaň doma. Takhle to mám se vším. To je jako když se něčemu zavážete, buď to hned uděláte pořádně, nebo vůbec. Platí to pro všechno.“

Od dvanácti let začal získávat vedlejší role v seriálech jako Mladí a neklidní, Who’s the Boss? nebo Touched by an Angel. Vystudoval křesťanskou střední školu a poté se věnoval studiu podmořské biologie.

„Nebojím se ničeho. Všechno je přesně tak jak má být.“

Poté hrál v dalších menších rolích do té doby, než v roce 1998 získal hlavní roli v komedii Meet the Deedles, která mu zajistila slávu a otevřela dveře k větším rolím. Největší průlom však nastal v roce 2001, kdy získal jednu z hlavních rolí ve filmu Rychle a zběsile po boku jednoho ze svých nejlepších přátel, kterým byl Vin Diesel. Film vydělal přes 200 milionů dolarů a pro Paula to znamenal obrovský úspěch.

„Víte, všechno, co je skutečně důležité, je, že lidé, které máte rádi, jsou šťastní a zdraví. Všechno ostatní je jen posype na zmrzlinovém poháru.“

Když zrovna nenatáčel úspěšné filmy, věnoval se své dceři Meadow, surfování a mořské biologii. Měl také hnědý pásek v brazilském Jiu Jitsu. Sám byl vášnivým automobilovým závodníkem a vlastnil Nissan Skyline R34 GT-R V-Spec II, který se dokonce objevil ve filmu Rychle a zběsile 2.

„Má filozofie je: když se u toho nemůžeš bavit, nemá smysl to dělat.“

Dále si zahrál v úspěšných filmech jako Proud času, Dárek z lásky nebo Do hlubin. V roce 2009 se vrátili k sérii Rychle a zběsile, což už nebyl film o nelegálních tuningových závodnících ale o akční adrenalinové jízdě. Poté se natočilo ještě dalších několik dílů, které dohromady vydělaly přes několik miliard dolarů. Pro natáčení podstoupil velkou řadu řidičských a závodnických kurzů a mnoho kaskadérských scén natočil sám.

„Už dávno nepracuju pro peníze, pracuju, abych měl být na co hrdý.“

Paul byl také tváří vůně značky Davidoff a zakladatelem humanitární organizace Reach Out Worldwide, která pomáhá oblastem postiženým přírodními katastrofami, například na Haiti obětem zemětřesení.

„Mám letadlový hangár se 17 vozy. To není vtip. To je úžasné. Je to jako ve snu.“

Paul zemřel 30. listopadu 2013 při automobilové nehodě, když jel se svým přítelem Rogerem Rodasem z jedné z charitativních akcí své vlastní nadace. Cesta Paula Walkera nám připomíná hodnotu času, který máme vyměřený na naší krásné planetě. Nikdo nevíme, kolik času nám ještě zbývá, ale je potřeba využít každičký moment pro to, abychom se po vzoru Paula „někým stali“.

https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Walker
https://cs.wikipedia.org/wiki/Paul_Walker
http://www.csfd.cz/tvurce/2218-paul-walker/
http://www.brainyquote.com/quotes/authors/p/paul_walker.html

Inzerce