Dnes se v našem deníku podíváme na méně známé město rakouské spolkové země Korutany. Na úpatí rakouských alp, v krásné krajně okolo jezera Wörthersee, můžete navštívit nenápadné město Celovec, známé jako Klagenfurt am Wörthersee. Město má asi 100 000 obyvatel, neohromí Vás tedy velkoměstským duchem, ale pro relaxační dovolenou jsou zde dokonalé podmínky.

Klagenfurt je úžasný výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a další venkovní sporty. Čerstvý (skoro alpský) vzduch a nádherná krajna doslova vybízí k procházkám do přírody. Navíc se můžete velmi rychle dostat k největším evropským horám, které slibují další sportovní zážitky. Wörthersee je jedno z nejteplejších alpských jezer a v letních měsících si můžete připadat skoro jako u moře, dokonce si užít stejných radovánek na městské pláži. Na vodě se také můžete odreagovat. Wörthersee má dokonalé podmínky pro plachtění, nebo se vydejte na veslici po městském kanále, který Vás zavede až do starého města.

Když se Vám zrovna nebude chtít sportovat, můžete vyrazit do malebných městských uliček. Klagenfurt je opakovaně oceněn vyznamenáním Europa-Nostra-Diplom, za příkladné zachování historického rázu města. Dech historie a nádherné scenérie si můžete užít v jedné z nespočtu kaváren nebo restaurací. Určitě narazíte i na zajímavé nákupní oblasti, kdo ví, jaké skvosty můžou malé obchůdky v historických budovách skrývat? Projít se v Klagenfurtu pod Eifellovou věží, nebo okolo chrámu v Abů Simbel? Ano, je to možné, v parku Minimundus. Zde najdete zmenšeniny mnoha slavných budov z celého světa.

Určitě je mnoho dalších činností, které se zde dají dělat. Město má bohatou kulturu, svou historii i bláznivé noční párty. Mě oslovilo svou atmosférou. Je dostupné i od nás, takže o něm nemusíte snít tak dlouho, můžete vyrazit třeba zítra a zažít krásné léto v hlavním městě Korutan, v Klagenfurtu am Wörthersee. Udržujte své sny velké a nepřestávejte se inspirovat okolím!

http://www.austria.info/cz/umeni-a-kultura/klagenfurt-1257549.html
http://www.klagenfurt.at/
https://www.visitklagenfurt.at/
http://www.iereus.wz.cz/mesta/klagenfurt.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Klagenfurt

Inzerce