Dnešní článek o bydlení bude opět o jednom z velmi luxusních domů. Vlastně nejde ani tak o dům jako o residenci nebo palác. O jednom domě v této oblasti jsme psali článek již dříve. Tento je však ještě o poznání dražší a jde o jeden z paláců, který patří v této části Long Islandu mezi nejluxusnější.

 

Palác aktuálně nabízí realitní expert Tim Davis. Cena tohoto nádherného skvostu je 85.000.000 dolarů (2.083.486.530 Kč). Netvrdím, že je to cíl splnitelný během jednoho roku (pokud již nejste multimilionář), ale jde o něco na co bychom se měli dívat při své cestě za finanční svobodou.

Residence byla postavena již v roce 1919, ale je zcela po rekonstrukci a symbolizuje opravdový luxus. Jak je již uvedeno v nadpisu článku, tento palác má 11 ložnic spolu s 15 koupelnami. Rozloha pozemku, na kterém je dům postaven, je okolo 15 akrů. V tomto velmi výjimečném paláci můžeme nalézt ještě vyhřívaný bazén, tenisový kurt, vlastní dok pro vlastní „lodní park“, centrální klimatizaci, kancelář, dům pro hosty, ateliér, pracovnu, kuchyň, knihovnu a dokonce velmi krásný vinný sklípek s drahou sbírkou vín.

Možná jste nyní na rozpacích a jste přesvědčení, že jde opravdu o nějakou fantazii, kterou nikdy nemůžeme získat. Nejdůležitější otázka, kterou si však musíme položit je: „Co kdyby? Co kdyby to bylo možné?“ Je přeci velké množství lidí, kteří mají taková sídla. Proč ne, když nám naše fantastická doba hraje tak skvěle do karet. Je dnes přeci mnohem jednodušší začít podnikat, otevřít si svůj vlastní obchod s minimálními náklady.

Jako bych slyšel reakce některých lidí u nás: „Nač takový obří dům? Vždyť je to zbytečné!“ Osobně si myslím, že takový člověk směruje svou přirozenou českou kreativitu spíše na výmluvy než na potenciál. Nejsme ti kreativní Češi, kteří vymýšlí ty skvělé vynálezy, metody a nápady? Představme si nyní, že by tento dům byl opravdu v tuto chvíli náš. Prosím, zapomeňte na to, že byste tento dům uklízeli, sekali trávník a tak podobně. Nenapadají Vás bláznivé nápady jak skvěle by se dal využít?

Některé povahy by uspořádali obří párty. Pozvali by spoustu svých kamarádů. Skákali by do bazénu, u toho by ugrilovali výtečné steaky. Pokud by byl pozdě večer někdo unavený, může být uložen do pokoje pro hosty s vlastní koupelnou a zcela v jiném křídle residence, takže může nerušeně spát. Někdo jiný by třeba uspořádal velkou charitativní sbírku, kam by mohl pozvat své hosty a nemusel řešit jestli nějaký velký kulturní dům s vysokým nájmem nebude zrovna již rezervovaný. Jiný člověk může dům zaplnit celou svou rodinou a být si tak blíže než dříve. Klidnější povahy můžou vzít několik přátel na projížďku vlastní plachetnicí a na zpáteční cestě mít připraven vlastní hotel. Jde pouze o Váš život, Vaši představivost a Vaše sny. Pokud o tom dokážeme snít, jsme schopni to uskutečnit.

Vrátím se zpět k mé otázce, pokud si ještě nedokážete představit takový přepych: „Co kdyby? Co kdyby to byla pravda?“

http://www.timdavishamptons.com/detail.php?listingID=1516&type=sale#.VjD-ILcvddg

Inzerce