Jak již titulek napovídá, dnes se podíváme na velmi zajímavý příběh. Petr Štolba alias PEKAŘ je hudebník pocházející z Kutné Hory. Jeho singly Tančím, Bůh, či Dokud mám pro co dýchat můžeme znát i z rádií, kde jsou velmi úspěšné v hitparádách. Často také spolupracuje s kapelou Rybičky 48. Sám si píše texty i tvoří melodie. Inspiruje se vlastními životními událostmi nebo různými příběhy lidí, se kterými se setká. Nedávno vydal dokonce svou první desku s názvem #Pekař.

Hudba ale není jeho jedinou vášní. Dlouhou dobu se věnoval tanci, ve kterém byl také velice úspěšný. O něm zpívá v písničce Tančím, která má na Youtube téměř 1,5 milionu zhlédnutí.

Kdo by ale tipoval, že si Pekař žije jen svým bohémským stylem života, pletl by se. Zároveň je totiž učitelem v mateřské školce. I v tomto odvětví je svým způsobem velmi specifický. Mužů – učitelů v mateřinkách je totiž v celé republice jen hrstka. I tady uplatňuje své hudební a taneční nadání.

Pojďme se tedy společně podívat na nejen inspirativní, ale zároveň vtipný rozhovor s Petrem Štolbou.

To, co děláš, začalo jako spontánní nápad nebo ses k tomu postupem času dopracoval?

Asi obojí. Někdy se spontanní nápad změní v přání a touhu a pak už stačí jen dřít a mít buldočí vytrvalost. Nakonec se to podaří. A to neplatí jen v muzice, ale v celém životě.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro tvůj úspěch?

Bude to znít možná namyšleně, ale nemyslím to tak. Je to spíš ta schopnost nebo dar na psaní textu, který se nějakou záhadou u mě vyvinul, a já ho jen pokorně přijímám. Samozřejmě to nespadne z nebe, člověk se musí vypsat.

Jaké vzdělání máš a jaký je Tvůj názor na tradiční vzdělávací systém?

Mám zatím střední pedagogickou školu v Čáslavi a pár rozestudovaných a nedostudovaných vysokých škol. Řekl bych to asi takhle, vzdělávací systém v ČR je uspokojivý, ale rozhodně ne bezchybný nebo skvělý. Myslím, že se bojíme experimentovat. Nacpeme do škol počítače a tablety, uděláme projektové dny a tím to hasne. Ale tohle je komplexní problém, o kterém se dá mluvit hodiny.

Co máš na své práci nejradši a je nějaký zlomový moment, na který rád vzpomínáš?

Rád se od dětí nechávám inspirovat. Občas padne taková myšlenka, že by se o ní dalo dlouho filozofovat. Zlomový je každý den, kdy vrátím 28 živých a šťastných dětí spokojeným rodičům.

Jaký je podle Tebe rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

To je otázka, která se dá těžko zodpovědět. Zaleží na tom, co je úspěch a neúspěch. Úspěch měřím především tím, jakou cestu konkrétní člověk vzhledem ke svému cíli ušel. Úspěch, který někomu spadne do klína a dostane ho zadarmo, pro mě nemá hodnotu.

Co bys udělal jinak, kdybys začínal znovu od nuly?

Neztrácel bych čas s lidmi, kteří mě jen brzdili nebo využívali.

Nepřipadáš si oddělen od průměrné společnosti v důsledku svého úspěchu?

Nevím, zatím si nepřijdu úspěšný. Až budu mít svůj vlastní výběh v ZOO pro uspěšné, dám vědět.

Jaký postoj zaujímáš k překážkám?

Překážky se snažím řešit. Každý problém lze nějak překonat. Nesnáším slovo NEJDE!

Odkud čerpáš inspiraci a máš nějakého hrdinu/vzor?

Inspiraci? Já ani nevím, co to je. Prostě žiju život a občas napíšu písničku, co mě napadne. I když rád chodím do hospod a poslouchám cizí lidi a jejich životní příběhy. Také už jsem zmiňoval děti, se kterými pracuji, a jejich myšlenky jsou občas velmi zajímavé.

Jaké jsou Tvé další sny a vize?

Snů a vizí, co bych chtěl jako PEKAŘ dokázat, je hodně. Hlavně pořád expandovat a růst, zlepšovat se, bavit lidi a být šťastný. Jo a taky si chci najít holku (smích).

 

Za celý tým děkujeme Petrovi, že nám poskytl rozhovor, a těšíme se na další spolupráci.

www.youtube.com/watch?v=xGvjNttNVTg
https://www.facebook.com/petr.stolba.7/photos_all

Inzerce