Asi každý automobilový nadšenec zná legendy od Japonské automobilky Datsun. Dnes bychom je na automobilovém trhu hledali marně, automobilka se v roce 1934 přejmenovala na celosvětově známý Nissan, ačkoliv původní jméno můžeme pořád slýchat. Nissan pokračoval v tradici sportovních automobilů a vedle kategorie „Z“, dnes zastoupená modelem 370Z, vyvíjel silnější kategorii R. Sem patří například proslulý Nissan R34 Skyline, kterým brázdil ulice Paul Walker v serii Rychle a Zběsile, nebo jeho nástupce, Nissan R35 známý jako GT-R. Nissan R35 GT-R prošel dalším faceliftem, co nového nám přináší?

Pro rok 2017 Nissan představil poslední facelift R35. Úpravy se dočkal i design, ale tím hlavním na co nové GT-R láká je technika a větší výkon. Nissan u těchto vozů nikdy nehleděl na vzhled. Vše je uděláno funkčně. Každá linie karoserie, i každý otvor sání mají především zvýšit vztlak a aerodynamiku. V rámci posledního faceliftu se změnila kapota, některé linie předního nárazníku, ale i zadní část karoserie. Mě se design líbí, ale agresivní vzhled nemusí sednout každému.

V interieru jsou změny hlavně kosmetické. Ubylo pár tlačítek, úpravou prošla středová konzole a vše je oblečeno do nového čalounění. Najdeme zde také nové sedačky, které poskytnou větší komfort, ale zároveň stabilitu při ostré jízdě.

Hlavním argumentem proč koupit nové GT-R 2017 je technická část. Nissan R35 je na trhu už od roku 2007, avšak díky četným faceliftům nikdy nezůstal pozadu. Poslední verze se pyšní upravenou automatickou 6 stupňovou převodovkou se třemi jízdními režimy a zvýšeným výkonem 565 koní, který produkuje 3,8 litrový 6 válec do V.

Nissan GT-R patří dlouhodobě mezi nejlepší sportovní vozy. Od pozimu letošního roku bude nejnovější facelift k mání, tak proč si tento sen nesplnit na letošní Vánoce?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Datsun
http://www.nissan.cz/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nissan_GT-R
http://www.caranddriver.com/nissan/gt-r
http://www.autoforum.cz/predstaveni/nissan-gt-r-2017-toto-je-posledni-facelift-r35-pridal-dalsi-kone/
http://www.topspeed.com/cars/nissan/2017-nissan-gt-r-ar172824.html
http://www.nissanusa.com/sportscars/gt-r

Inzerce