Když otevřete jakoukoliv knihu Oga Mandina, dýchne na Vás energie jakéhosi magického předmětu. Jednou z knih, která dokáže opravdu promluvit hluboko do duše a inspirovat k velkým věcem, je kniha s názvem „Největší obchodník na světě“. Je to nejúspěšnější kniha tohoto autora a dostalo se jí naprosto fenomenálního ohlasu.

Knihy Oga Mandina jsou fantastické v tom, že nás učí příběhem. Og Mandino si vždy vybere jeden příběh, který nás provází se zaujetím celou knihou a vzápětí dokáže udělat v knize takový zvrat, že je občas potřeba to rozdýchat či nechat ukápnout slzičku, protože příběhy mají opravdu takovou sílu, že nás dokážou velice silně zasáhnout.

 

Augustine „Og“ Mandino byl americký spisovatel, jehož knih se prodalo přes 50 milionů výtisků a byly přeloženy do více než 25 různých jazyků. Fascinující na tomto velkém muži je to, že ještě předtím než se stal spisovatelem, byl velice úspěšný hned v několika oblastech. Navzdory tomu však v určitém období svého života hodlal spáchat sebevraždu následkem svých temných myšlenek. Když ale procházel knihovnou, narazil na oddělení „svépomoci“ a začal studovat literaturu osobnostního rozvoje. Přečetl stovky a stovky knih na toto téma a to mu pomohlo se lépe vypořádat s vlastními negativními postoji. Důvod proč jeho knihy tak oceňují hodnotu života, je možná i fakt, že si tento velký muž prošel velmi složitými situacemi ve svém vlastním životě.

Jak již bylo řečeno, Největší obchodník na světě je opravdový bestseller! Kniha nás vtáhne do několika tisíc let starého příběhu mladíka, který s pomocí moudrosti deseti starobylých svitků hledá velké bohatství. Nejde však pouze o bohatství materiální, jak se na první pohled může zdát. Jde také o bohatství duševní, vztahové a mnoho dalších. Nejenže příběh vtáhne do svého děje někoho, koho třeba příběhy z historie nezajímají, ale zároveň nás naučí mnohým principům, které platily stejně před dvěma tisíci lety tak jako dnes.

Slavný Hollywoodský herec Matthew McDonaughey o této knize řekl:

„Tato kniha je jakési shrnutí filozofie mého života. Začal jsem ji číst těsně před zkouškou ještě na právech. Byl jsem do ní tak zabraný, že jsem málem prošvihl zkoušku! Ale stálo to za to. Ta kniha změnila můj pohled na život a dala mi odvahu, jakou jsem potřeboval, abych honil svůj sen a tím bylo herectví.“

Jednoznačně mohu prozradit, že Vás kniha svým příběhem a zároveň svou moudrostí dostane. Výhodou je, že má něco okolo 150 stran a že se čte jedním dechem. Takže i ti poněkud méně nadšení čtenáři této knize přijdou na chuť. Veškeré knihy Oga Mandina velmi doporučuji, protože se v každém jednotlivém příběhu každý z nás dokáže najít a vzít si velký kus moudrosti, tentokrát od Největšího obchodníka na světě.

https://en.wikipedia.org/wiki/Og_Mandino
https://cgfewston.me/2015/06/12/the-greatest-salesman-in-the-world-1968-by-og-mandino-the-secret-scrolls-to-success/
http://www.csfd.cz/tvurce/334-matthew-mcconaughey/

Inzerce