Tajemný černý rytíř či postava v kápi, přízrak s rudě planoucíma očima, bludné bažiny, strom oběšenců anebo zaživa pohřbená dívka. Zní to jako scénář podivného hororu. Ve skutečnosti se ale jedná o mrazivé příběhy, které se vztahují k jednomu z nejstrašidelnějších míst v České republice.

Branišovský les, zprvu nenápadný obyčejný český les, kterých je po naší republice rozeseto nespočet. Tento les však obyčejný není ani náhodou. Jeho návštěvníci často slýchají podivné hlasy, pociťují úzkost, třes či brnění v různých částech těla a někteří dokonce vidí podivné přízraky. Auta v jeho blízkosti potkávají nevysvětlitelné poruchy. A legendy, které se k němu vážou, nedají spát nejednomu z nás.

Jedním z příběhů, který je s tímto místem spjatý je bezesporu vyprávění o vojsku, které zde mělo základnu v dobách minulého režimu. Během jedné noci se zde údajně navzájem postřílela téměř celá hlídka vojáků. Ti prý stříleli na monstrum, které se ve tmě zjevilo. Když palba utichla, zjistili, že zastřelili své kolegy.

Jiná legenda vypráví o dívce, která žila v nedalekém statku. Tu chtěli její rodiče provdat za bohatého ženicha, dívka však vdavky odmítla. Za trest poté byla pohřbena zaživa poblíž lesa. Když byl po několika letech hrob otevřen, dívka v něm nalezena nebyla.

Lidé v Branišovském lese nejen vnímají nevysvětlitelně negativní pocity, ale někteří dokonce popisují podivná zjevení, se kterými se zde setkali. Nejznámějšími a nejčastěji zaznamenanými jsou tzv. černý rytíř a červené oči. Černý rytíř je neznámý tmavý přízrak s kloboukem a dlouhým pláštěm, vznášející se několik centimetrů nad zemí. Představte si, jak jdete po lese a za bílého dne se záhadně setmí, zafouká vítr a vedle vás se zjeví tento černý rytíř. Stejně tak se můžete setkat také s rudě planoucíma očima, které vás budou pozorovat ze tmy. Pro někoho výzva, pro jiného noční můra, která však stále může být horší…

Při návštěvě tohoto místa také lidé slýchají tajemné hlasy, lidské volání. Patří zastřeleným vojákům, lidem utonulým v místních mokřadech či sebevrahům, kteří si vzali život na zdejším stromě oběšenců, a že jich nebylo málo.

Les leží nedaleko Českých Budějovic a jeho záhadná pověst sem stále častěji přitahuje zraky nejrůznějších záhadologů a nadšenců zkoumajících paranormální jevy. Pokud i vy máte rádi tajemno a nebojíte se postavit vlastnímu strachu, je Branišovský les zajisté ideálním místem, kde vyzkoušet vaši odvahu.

http://eprv777.cz/clanky/branisovsky-les-bor-tajemne-prizraky.html
http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Tajemny-les-Bor-u-Ceskych-Budejovic—misto-parano.aspx
http://www.budejckadrbna.cz/rozhovory/v-branisovskem-lese-zjistili-fakticke-a-silne-vykyvy-v-elektromagnetickem-poli.html

Inzerce