Dnešní životopis nám ukáže osobu, která nemluví o tom, jak něco dokázat, ale rovnou si za svými cíli jde a dostává se až na vrchol. Povíme si totiž o člověku, který vydělává na tom, co ho baví, inspiruje ostatní a podlé mého názoru změní i Váš pohled na věc. Přesně tohle je Gary Vaynerchuk a my se na něj teď společně podíváme.

V dnešní době je Gary nejenom skvělý podnikatel v oboru nových technologii, spisovatel, veřejný mluvčí, ale také internetová osobnost, kterou na internetu sleduje skoro 1 MILION lidí a denně sleduje jeho strhující a motivačně naladěná videa, která člověku zase o kousek dál posunou myšlení. Jako spisovatel vydal pár knih jako například „Princip vděčnosti v byznysu“, kde popisuje postup zlepšení byznysu s využitím sociálních sítí a komunikace s lidmi. Jak sám Gary v knize říká:

„Fakt, že zákazníci se s vámi začnou bavit, je přeci skvělý!“

Jak ale celá Garyho cesta začala? Narodil se v Bělorusku, nicméně jeho rodina emigrovala už v době, kdy mu byli teprve 3 roky. Gary odmala využíval komunikaci a svůj šarm k obchodu. Jako malý kluk trhal květiny na pozemku svých sousedů a následně je prodával. Také prodával limonádu ve stánku s licencí. Do svých 15 let vydělával velké peníze prodejem basebalových kartiček.

„Přestaň se poflakovat s lidmi, kteří nemají v plánu vyhrát.“

Ale všechen velký zvrat přišel, když dostudoval Obchodní univerzitu a otec ho zapojil do rodinného vinařského podniku, ze kterého Gary během pěti let udělal z 3 milionové společnosti 60 milionovou. Ano čtete dobře. Sám podnikatel podlé této myšlenky vysvětluje lidem, že člověk nemůže během chvíle zbohatnout, ale musí postupně stavit svůj byznys a investovat do něj spousty peněz a času než se mu vše vrátí.

„Strach zabíjí růst.“

Pojďme si ale říci, co utvořilo tak velkou změnu. Jsou to právě média. Gary využil internet a začal tvořit krátká videa o víně bez jakéhokoli speciálního vybavení. Tento pořad se jmenoval „Wine Library“ a momentálně má neuvěřitelných 1000 dílů! Každý den vycházelo jedno 20 minutové video o víně, kde ho popisoval, ale také komentoval humornými hláškami. Gary sám říká, že pokud to chcete daleko dotáhnout, tak musíte zahodit stydlivost a mít pořádně „prořízlou pusu“. Postupně podniku dodal větší a větší reklamu a dostal ho na tak vysokou úroveň.

„Nejlepší marketingová strategie = STAROST.“

V roce 2009 opouští „Wine Library“ a se svým čerstvě vystudovaným bratrem zakládají VaynerMedia. Firmu, která má dodnes velký úspěch a rychle se rozrůstá. A na co se firma zaměřuje? Přesně na to, co Garyho naplňuje, a na čem založil svůj byznys, reklama a mediální spolupráce. S tím také Gary postupně zakládá AskGaryVeeShow, kde odpovídá na otázky od lidí ohledně podnikání a radí nepřímo, jak si polepšit. Dále také dává vždy příklad jednotlivého obchodu pro lepší představu. V neposlední řadě má také s sebou jednoho z lidí, kteří pracují v jakémkoliv odvětví obchodu.

„Nemůžeš stále utíkat před tím, kdo jsi.“

A jako poslední také projekt „DailyVee“ každodenní videa na facebooku, youtube, kde každý den řeší jiné věci. Věnuje se vždy jednomu tématu, ale někdy také ukazuje, co si může člověk dovolit, pokud bude tvrdě pracovat. Za sebe mohu říci, že vše, co tam říká, mi opravdu změnilo život a pohled na něj.

„Nezáleží na tom, co děláš, tvá práce je říci svůj příběh.“

No a na co všechno poukazuje při tvorbě? Že každý dokáže zbohatnout na tom, co ho baví, i kdyby to mělo být, jak Gary sám říká: „O ničem“. A že i když přijdeme o všechny peníze, tak to není problém, protože my máme vášeň, touhu, znalosti a dokážeme je vydělat zpátky. Během poslední doby se firma stálé rozrůstá a Gary cestuje, dělá meetingy pro lidi, ale to nejdůležitější je, že si naplno užívá života a přesně to by měl dělat každý z nás.

A kde ho naleznete?

https://www.facebook.com/gary/?fref=ts

https://www.garyvaynerchuk.com/

https://www.youtube.com/user/GaryVaynerchuk

Na závěr přikládám jedno z jeho parádních videí, které byste měli všichni vidět. Snad pomůže Garyho přístup i Vám.

Inzerce