Každý z nás se občas v životě dostane do situace, kdy má pocit, že nic nedává smysl. Naše cíle nám najednou připadají vzdálené, nereálné a nevíme, jak se vymanit z nenáviděného stereotypu. V takových chvílích se musíme vzpamatovat, znovu si připomenout naše cíle a vykročit vpřed.

Jaroslav Beck se kdysi v takové situaci nejspíš ocitl také. Tou dobou studoval strojírenství na Vysoké škole v Plzni a jeho život směřoval naprosto opačným směrem od jeho snů a cílů. Chtěl navrhovat hudbu, ale místo toho byl předurčen spíš k „navrhování ozubených koleček.“

Když bylo Jaroslavovi patnáct let, kamarád ho vzal na festival elektronické hudby. Atmosféra festivalu ho naprosto uchvátila a najednou pocítil, že v jeho příběhu začala nová kapitola. Poprvé tehdy pochopil, kam se má vlastně ubírat a co chce dělat. Na nic nečekal a za své úspory si pořídil nejlevnější gramofony, jaké se tehdy na trhu daly sehnat. Skládal své první tracky a zkoušel hrát v malých místních klubech. Netrvalo to dlouho a vypracoval se až na celorepublikovou úroveň. Ale ani to nestačilo. Jaroslav totiž mířil mnohem výš. Jeho snem byl ve skutečnosti Hollywood.

Jak se ale dostat z plzeňské koleje až do Hollywoodu? Jaroslav pro ten sen obětoval vše, co měl. Chyběly mu jen poslední tři zkoušky do ukončení bakalářského studia, ale on se přesto vydal prvním last minute letem do Oxfordu, a to s jednou jedinou myšlenkou. S myšlenkou, že bude za každou cenu studovat zvukové inženýrství.

Jaroslav se kolem šesté večer objevil před svou vysněnou školou a zaklepal na dveře. Otevřel mu nějaký neznámý muž, který byl vlastně ředitelem školy, jak později zjistil. Jaroslav mu svou lámanou angličtinou vysvětlil, že právě přiletěl z České republiky a za každou cenu chce na škole studovat. Dotyčný muž ho pak provedl po škole a poslechl si jeho práci. Ta ho zřejmě zaujala, protože ho následně vyzval, aby za dva měsíce znovu přiletěl a nastoupil do nového semestru.

Jeho příběh však není jen o štěstí. Angličtina opravdu nebyla Jaroslavovou silnou stránkou. Bohužel, jedinou podmínkou k jeho přijetí byla právě zkouška z anglického jazyka. Ani to ho však nezastavilo, a když zkoušku na počtvrté složil, konečně na školu nastoupil a začal se věnovat tomu, co ho ve skutečnosti baví nejvíc.

Následovaly roky dřiny, kdy strávil až tisíce hodin ve studiu. Začal pracovat na mnoha projektech, které posléze sklidily značný úspěch. Nejprve produkoval píseň pro slovenskou zpěvačku Kristinu, kterou si náhodou přehrálo vedení školy, později pak s Pavlem Kecerlem pracoval na demoreelu (audiovizuální portfolio) k filmu Iron Man 3 a jeho práce se postupně začala dostávat do světa. Jaroslava si pak všimla americká firma Electronic Arts a nabídla mu práci na traileru k nové počítačové hře Battlefield.

Po tomto úspěchu už se příležitosti jen hrnuly a Jaroslav Beck (také znám pod přezdívkou Sqeepo), začal skládat hudbu k trailerům světoznámých firem herního průmyslu jako je například Blizzard. Mimo jiné vytvořil také hudbu ke dvěma televizním spotům, a to konkrétně k filmu Terminator: Genisys a Star Wars: The ForceAwakens.

Když lidé slyší o jeho příběhu, často říkají, že měl prostě štěstí. A nejspíš i štěstí měl, ale nejen to. Jaroslav Beck měl především sen. Za tím snem si šel svou vlastní trnitou cestou a toho snu nakonec dosáhl. Měl odvahu zanechat všeho a vykročit. Každý den na sobě tvrdě pracoval a nikým se nenechal odradit.

A co ho k tomu všemu vlastně vedlo? Nad tím si Jaroslav sám láme hlavu. Říká, že už v první třídě byl nešťastný. Měl pořád mnoho nápadů, ale nemohl je nikdy realizovat. Musel být zticha a poslouchat. Když začal studovat strojírenství, ještě si to neuvědomoval, ale vlastně jen žil sen svých rodičů. Pak přišel onen zlomový bod a chybělo jen málo k tomu, aby se stal někým jiným, než být chtěl. Uvědomil si, že je na špatné cestě a rozhodl se začít žít svůj vlastní sen.

http://i.refresher.sk/public/fanboy/november_2015/unnamed_4.jpg
http://magazine.sae.edu/wp-content/uploads/2015/04/SAE-Institute_World-HQ-Oxford.jpg
https://www.stream.cz/slavni-neznami/10005865-jaroslav-beck-tvurce-hudby-k-svetoznamym-hernim-trailerum
http://xman.idnes.cz/rozhovor-mistr-zvuku-0ul-/xman-rozhovory.aspx?c=A150322_141729_xman-rozhovory_mku
http://www.jaroslavbeck.com/
http://g.denik.cz/30/5c/st_stafeta_beck_galerie-980.jpg
http://www.forbes.cz/wp-content/uploads/2016/01/hollywood_JB1.jpg
http://i.idnes.cz/15/041/org/MKU5a29e6_Pigfestopenairfestival2009.jpg
http://i.idnes.cz/15/033/org/MKU5a29e4_78tvorbaIronManDemoreelusPavlemKacer.jpg

Inzerce