V dnešní době se společnost stále posouvá kupředu se svými myšlenkovými pochody. Mnohem více přemýšlíme nad smyslem života, odhalováním skrytých možností či našimi osobními cíli. Jedním z těchto lidí je i Haruki Murakami, jehož díla doslova skrývají velkolepá tajemství a rozvíjí naši práci s vědomím.

„Ani ty nejmenší maličkosti se ti nestanou náhodou.“

Uvažovali jste někdy o knihách, jež Vám mohou pořádně zamotat hlavu a donutit k intenzivnímu myšlení? Pokud patříte mezi tyto nadšence, tak Vaším dokonalým pomocníkem ve výběru děl, bude právě Haruki Murakami a jeho fascinující díla.

Haruki Murakami se narodil roku 1949 v Kjótu. Jeho odlišnost začíná již v útlém dětství, kdy byl autor ovlivňován západní kulturou a její literaturou. Podle všeho je toto právě to ,,velké bum“, které odlišuje autora od ostatních japonských spisovatelů. Vystudoval střední divadelní školu v Tokiu, kde získal svou první práci jako prodejce hudebních nahrávek. Právě tady přišla jedna z prvních inspirací pro knihu ,,Norské dřevo“, jež je stále celosvětově prodávána.

„Je dost tenká, zeď mezi zdravým sebevědomím a nezdravou pýchou.“

Knihy

Již dnes známý Murakami je právem považován za jednoho z nejlepších spisovatelů dnešní doby. Svými spletitými příběhy, jež se skládají z několika zdánlivě nenavazujících historek či příhod, nakonec překvapí každého čtenáře. Není tajemstvím, že autorova díla sahají do základních psychologických problémů a práci s naším vědomím. Tyto jednotlivé aspekty, pojené do perfektního příběhu, nakonec utvářejí knihy plné překvapení, zalíbení nebo smutku. V dnešní době mezi soubor těchto aspektů můžeme zařadit převážně dvě knihy, které naprosto prorazily a okouzlily spoustu čtenářů po celém světě, První z nich je již zmiňované Norské dřevo, jehož nápad byl z části objeven při Murakamiho práci, jako prodejce nahrávek. Druhým dílem je novější Kafka na pobřeží, který svým temným a záhadným dějem nejenom upoutal spoustu čtenářů, ale také přispěl k rozvoj našich myšlenkových pochodů.

„Jediní normální jsme tady totiž my. A víš proč? Protože my o sobě víme, že jsme blázni.“

Haruki Murakami je skvělým spisovatelem, výborným myslitelem a zdatným běžcem maratonů. Všechny aktivity utvářejí jeho myšlenkové pochody, které posílá nám čtenářům pro progres nás samotných. Ať už autorova díla otevírají oči či nikoli, rozhodně v každém zanechávají stopu, jež Vás přinutí objevovat nové možnosti při řešení každodenních situací.

https://citaty.net/autori/haruki-murakami/
http://www.haruki-murakami.cz/
http://www.knihanymburk.cz/detail.php?ean=9788020713025

Inzerce