Dříve se za bohatého považoval člověk, který vlastnil nějaký dobytek a koně. Nejen že mu obstarávali maso a prostředky k živobytí, ale také ho, zejména koně, mohli dopravit, kam potřeboval. Po éře technické revoluce to už tolik neplatilo, už se k dopravě nepoužívali koně, ty používala jen střední a chudší třída. Bohatí šli s dobou a pořizovali si „technické koně“. Napřed na páru, potom na benzín a naftu. Takže bohatý nepřijel na své obchodní jednání v kočáře taženém koňmi, přijel v kočáře, který byl poháněn motorem, tedy v novém vynálezu nazvaném automobil. Technický pokrok šel ale dál. Auta se stávala, díky Henrymu Fordovi a dalším, poměrně dostupnými dopravními prostředky. V tu chvíli už se za bohatého mohl považovat člověk, který měl vůz luxusní, nebo na zakázku dělaný. Dnes žijeme v době, kdy aut jezdí tolik, že je jich možná víc než lidí. Takže i s luxusním vozem nemusíte být zrovna obrovský boháč. Bohatí ale pořád kráčejí s dobou, proto jsou také bohatí, a tak používají ke své dopravě stále nákladnější a větší dopravní prostředky. Navíc, kdo by se mačkal na přeplněných dálnicích. Dnes bohatí cestují ve vzduchu. Bohatí lítají v helikoptérách a tryskových letadlech.

Proto si dnes přidáme ke snům něco trochu velikášského. Boháčů je stále více, a tak rostou i prodeje soukromých tryskových letounů. Každý, kdo upotřebí takový dopravní prostředek, potřebuje od letadla především komfort, rychlost, dostatečný dolet a možnost vzletu a přistání i na krátkých ranvejích.

Takové letadlo vyrábí francouzský výrobce letadel Dassault. Typ, který Vám představujeme, se jmenuje Falcon 2000S. Řadí se do kategorie Business Jet a už z názvu kategorie je patrné, k jakým zákazníkům tato letadla míří. Patří mezi středně velká letadla. Podle výrobce má ve své cenové kategorii největší kabinu a nejdelší dolet.

Na luxusní palubě by mělo být dostatek pohodlí i k 8 hodinovému letu. Na palubu se vejde až 10 lidí a samozřejmostí jsou luxusní kožená sedadla, plnohodnotná koupelna nebo třeba šatní skříň pro cestující. Veškeré možné technické vybavení je samozřejmostí.

Pokud zastáváte stejný názor jako my, totiž že sny mají být veliké, pak k Vašim snům určitě může patřit i takové letadlo. S cenou okolo 450 milionů je to sice drahá sranda, ale na druhou stranu, proč ne.

http://www.dassault-aviation.com/en/falcon/
http://en.wikipedia.org/wiki/Dassault_Falcon_2000
http://www.flightglobal.com/news/articles/flight-test-essential-logic-dassault-falcon-2000s-356606/

Inzerce