Dnes se v našem deníku podíváme na místo, o kterém slyšel jen málokdo. Přesto je tento malý karibský ostrov rájem na zemi s nádherně barevnou architekturou, příjemným podnebím, písčitými plážemi a přátelskými lidmi. Tento úžasný kousek země vyčnívá nad Karibské moře asi 60km severně od Venezuely. Ostrov, který je součástí Nizozemského království, společně s Nizozemskem, Arubou a Svatým Martinem, se jmenuje Curaçao.

Původní obyvatelé Curaçaa se sem přistěhovali z Jižní Ameriky dlouho před tím, než ostrov objevili Evropané. První, kdo mohl vidět krásy Karibiku z tohoto ostrova, byla posádka Španělských objevitelů pod vedením Alonsa de Ojedy v roce 1499. Když Nizozemsko získalo nezávislost nad Španělskem, dostalo se Curaçao pod vliv Nizozemců. Oblast dnešního hlavního města, Willemstadu, byla přírodním přístavem, proto se z Curaçaa stalo důležité obchodní místo, ale také oblíbené kotviště pirátů.

Dnes je Curaçao známé především likérem Curaçao a turismem. To první je známé na celém světě. Bezbarvý likér z hořkých pomerančů Laraha se barví na modro, proto je častou přísadou do koktejlů. Turisticky velmi atraktivní ostrov navštěvují především Američané, Nizozemci a obyvatelé okolních ostrovů. Proč se jet podívat na Curaçao a ne na známější karibské ostrovy? Curaçao má své vlastní já. Zdejší atmosféra má evropský nádech, ale najdete zde i ojedinělou kulturu. Úředním jazykem je nizozemština, ale domluvíte se zde anglicky, španělsky nebo papiamentem, což je kreolský jazyk vzniklý z portugalštiny.

Na ostrov nejvíce láká moře a příjemné podnebí s průměrnou teplotou 30°C. Krásných pláží s jemným pískem zde najdete opravdu mnoho. Relaxovat můžete například na Blue Bay Beach, Jeremi, Caracasbaai nebo Kenepa. Moře nabízí mnoho aktivit, můžete se zde potápět, šnorchlovat, jezdit na vodním skůtru, na podvodním skůtru nebo se jen tak „cachtat“ na pláži. Je zde také delfíní akademie, kde se můžete seznámit s nejchytřejšími mořkými savci. Na ostrově najdete také akvárium, kde budete obdivovat, nejen místní, podmořskou faunu.

Mimo vody nabízí Curaçao mnoho dalších zážitků. Vzhledem k rozloze 444 km², můžete ostrov brázdit na kole, motorce, čtyřkolce nebo v autě a hledat ostatním turistům skryté kouty. Když se budete chtít držet turistických lákadel, nabízí Curaçao několik národních parků, například Christoffel Park, dále můžete navštívit továrnu na již zmíněný likér, plantáže s Aloe Verou, Zoo Parke Tropikal nebo jeskyně Hato. A když budete mít náladu na trochu adrenalinové akce, můžete zkusit paintball v tropickém podnebí.

Po tom všem Curaçao potěší příjemnými lidmi, vzrušující kuchyní a mnoha dalšími příležitostmi, jak si odpočinout od každodenního stresu v práci nebo ve škole. Curaçao by určitě nemělo chybět na Vašem seznamu přání, nebo ještě lépe na vaší nástěnce, aby Vám každé ráno obrázek z Curaçaa dodával motivaci a odhodlání pracovat na vašich snech.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Cura%C3%A7ao
http://en.wikipedia.org/wiki/Cura%C3%A7ao
http://www.curacao.com/en/

Inzerce